16.10.2021

Європа розширює порядок денний осінньої сесії ПАРЄ: Які теми у числі головних

Кореспондентка Ольга Паращук


Перший Незалежний

Українського питання у Страсбурзі цього тижня звучати не буде

Сесія Парламентської асамблеї Ради Європи знову відкриває свої кулуари та розширює порядок денний новими темами для обговорення. Про це повідомила кореспондентка Ольга Паращук в ефірі “Першого Незалежного“.

За її словами, вдруге сесія проходить у гібридному форматі, це означає, що частина делегацій прибула сюди наживо, очно беруть участь, а дехто із делегатів вирішив взяти участь у відеоконференції. До прикладу, російська делегація саме через відеоконференцію бере участь, а от українські депутати прилетіли майже в повному складі на цю сесію.

“Але скажу, що українського питання у Страсбурзі цього тижня звучати не буде. Напередодні українські депутати намагалися внести до порядку денного питання Криму, хотіли провести термінові політичні дебати про переслідування корінних народів у Криму, але це питання подали досить пізно. І тому що тут насичений порядок денний загалом, тому не включили до обговорення із трибуни і проведення дебатів”, – розповіла кореспондентка.

Також вона додала, що загалом, цього тижня на порядку денному питання клімату, гендерні питання, а також міграційна криза. Мають завтра обговорити і питання, яка ситуація в Афганістані, і питання біженців.

Новини за темою: Член португальської делегації в ПАРЄ Пауло Піско про закриття українських ЗМІ: Свобода слова – це сутність демократії

“Це загалом те, що європейці хочуть, хоча була дискусія, чому саме обговорювати Афганістан, до прикладу, у Раді Європи, але як заявляли більшість депутатів важливо обговорити ці питання, адже вони більш глобальні, розширює свій порядок денний Європа.

І ще одне питання, яке було досить ключовим для української делегації – це переобрання суддів до ЄСПЛ. Загалом до ЄСПЛ входить 47 суддів від кожної країни-члена Ради Європи. І повноваження української судді закінчилися ще 3 роки тому. Цей конкурс має оголошувати Офіс президента, але довго затягували із оголошенням нового конкурсу, потім довго тривав відбір нових кандидатів”, – заявила Паращук.

Вона пояснила, що врешті, коли Україна подала цих кандидатів, їх розглядає спеціальний комітет на ПАРЄ.

Новини за темою: Це відхід від демократичної України: Представник Німеччини у ПАРЄ Андрій Гунько висловив занепокоєння щодо ситуації зі свободою слова в Україні

“Так от на цьому комітеті ще минулого тижня перед початком сесії кандидатури розглянули і сказали, що вони не відповідають цим критеріям. Чому так – не пояснили, адже комітет проходить в закритому режимі, але за однією із версій – є те, що до цих кандидатур входить Олександр Мережко, який є народним депутатом від “Слуги народу”.

Немає начебто такої норми, як заявляла голова української делегації пані Мезенцева, що депутат чинний не може бути суддею ЄСПЛ, але, як кажуть тут у кулуарах, ймовірно, саме через це кандидатів завернули, тому Україна має подавати новий список. Втім буде мати суддю попередню, повноваження якої закінчилися, вона буде працювати із префіксом в. о. Тобто українська делегація називає це не поразкою тут дипломатичною, але з іміджевої точки зору – це така не дуже добра історія для України”, – зазначила кореспондентка.

Новини за темою: “Потрібно боротися за те, щоб демократія залишалася життєздатною”: Представник Франції в ПАРЄ виступив проти тиску на ЗМІ в Україні

Як повідомлялося раніше, сьогодні розпочався 2-й день сесії ПАРЄ із голосування за суддів до Європейського суду з прав людини. В ЄСПЛ входить 47 суддів, по кожному судді від члена-країни Ради Європи.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/yevropa_rozshyriuie_poriadok_dennyi_osinnoi_sesii_parye_yaki_temy_u_chysli_holovnykh_1013366

Залишити відповідь