08.12.2021

ЄС засудив указ Путіна про спрощений допуск товарів з ОРДЛО в Росію

Офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано
Фото з відкритих джерел

Указ про товари з ОРДЛО суперечить Мінським угодам

ЄС закликає Росію скасувати указ, яким дозволяється допуск товарів із окупованого Донбасу на територію РФ, оскільки ці дії суперечать Мінським угодам. Про це заявив речник зовнішньополітичної служби Євросоюзу Петер Стано.

“Указ спрямований на подальше відділення тимчасово непідконтрольних уряду територій Донецька та Луганська від України, що суперечить цілям мінських угод. Такі односторонні заходи порушують суверенітет та територіальну цілісність України, у тому числі щодо митного контролю”, – наголосив він.

Стано зазначив, що такі дії можуть посилити напруженість, запобігаючи майбутньому процесу реінтеграції.

“Ми закликаємо Росію скасувати це рішення і припинити вживати односторонніх заходів, які тільки провокують подальше загострення конфлікту на сході України. Європейський союз продовжить проводити політику невизнання щодо цього”, – додав він.

Новини за темою: Путін скасував мита для товарів з ОРДЛО, прирівнявши їх до російських

Нагадаємо, раніше українське Міністерство закордонних справ вважає указ президента Росії Володимира Путіна про спрощення потрапляння товарів з непідконтрольної частини Донбасу на російський ринок грубим втручанням у справи України, тому російському МЗС було спрямовано ноту протесту.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/yes_zasudyv_nakaz_putina_pro_sproshchenyi_dopusk_tovariv_z_ordlo_v_rosiiu_1018227

Залишити відповідь