20.01.2022

Якубін: Денісова повинна демонструвати прихильність захисту прав і свобод людини, але цього немає

Якубін

Кандидат політичних наук Олексій Якубін

Перший Незалежний

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова демонструвати прихильність захисту прав і свобод людини, однак вона не демонструє ту нейтральність, яку повинна. Про це в ефірі телеканалу UkrLive заявив політолог Олексій Якубін.

“Чому пані Денісова так реагує. Я не виключаю моменту, що до неї питання виникають не тільки всередині України, а й зовні. У тому числі виникають питання, що була можливість звільнити утримуваних осіб. Тобто, є питання, насправді, і в її ефективності як омбудсмена. Вона повинна бути позапартійною, вона повинна демонструвати прихильність захисту прав і свобод людини, а в цій історії виходить, що вона не демонструє ту нейтральність, яку мала б”, – підкреслив Якубін.

Також він зазначив: “Мені здається, що влада повинна використовувати всі можливості для того, щоб звільняти українських громадян. У Віктора Медведчука такі можливості були. Ми пам’ятаємо, скільки людей він звільнив до цього. Така можливість була на початку минулого року, коли виникло питання з цими жінками. Я нагадаю, самопроголошені республіки були готові відпустити їх в односторонньому порядку, вони від України не вимагали звільнення інших людей. Тоді це питання було заблоковано”.

“Я вважаю, що зараз ми знову повертаємося до того моменту, що за таку владу і президент офіційно декларують, що звільнення утримуваних осіб є для нього одним з ключових пріоритетів. Тут необхідно переходити до реальних дій, необхідно використовувати допомогу тих людей, які можуть це зробити. Це громадяни країни і це обов’язок держави про них піклуватися”, – висловився Якубін.

Нагадаємо, влада ОРДЛО ще на початку року готова була в односторонньому порядку повернути Україні чотирьох жінок, про звільнення яких домовився Віктор Медведчук. Наталія Стеценко, Наталія Савченко, Катерина Котенко та Світлана Довгаль кілька років перебувають у їхніх в’язницях за звинуваченням у шпигунстві.

Ще 20 січня вони могли б бути вдома. Однак влада за фактом заблокувала цей процес, і жінки, частина з яких важко хворі, досі перебувають за ґратами.

У жовтні ОРЛО запропонували в односторонньому порядку повернути в Україну за посередництва Віктора Медведчука ще трьох жінок.

Всього з початку збройного конфлікту на Донбасі, завдяки Віктору Медведчуку з ОРДЛО додому повернулися 493 українці, а всього було звільнено політиком понад півтори тисячі українців.

Джерело: https://zikua.news/news/politics/yakubin_denisova_povynna_demonstruvaty_prykhylnist_zakhystu_prav_i_svobod_liudyny_ale_tsoho_nemaie_1020274

Залишити відповідь