Пт. Жов 23rd, 2020

Всенародне опитування – це фікція, його результат уже може бути написаний, – політтехнолог

Поділіться записом
Дмитро Раімов
Фото з відкритих джерел

Щоб опитати 5 мільйонів українців, потрібні десятки тисяч інтерв’юерів, а саме опитування обійдеться у мільйони доларів, зазначив Дмитро Раімов

Провести всенародне опитування в анонсовані терміни і з кількістю опитаних у 5 мільйонів осіб нереально, тож це фікція, його результат може бути вже написаний.

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Дмитро Раімов.

Гість ток-шоу зауважив, що чутки про опитування (нагадаємо, президент України Володимир Зеленський анонсував всенародне опитування у день проведення місцевих виборів, 25 жовтня) лунали ще з липня-серпня, тобто його планували. Він погодився з думкою, що така ініціатива має на меті мобілізувати виборців.

Дмитро Раімов зазначив, що порушення під час всенародного опитування можуть полягати в агітації, окрім того, є запитання, хто заплатить за цей захід. Він зазначив, що КМУ чи Офіс президента заплатити не можуть, оскільки йдеться про видатки з державного бюджету, партія “Слуга народу” теж не може, оскільки це буде агітацією, та і партійного бюджету на такі видатки немає. Дмитро Раімов наголосив, що, якщо згадане опитування профінансує приватна компанія, то це прямий шлях до імпічменту очільника держави.

Новини за темою: Президент порушує все, що можна порушити, – політолог про ініціативу всенародного опитування

“А хто рахувати буде? Де методика? Сьогодні фігурує цифра в 5 мільйонів бюлетенів. Для тих, хто займається соціологією, 5 мільйонів опитаних – це взагалі космос. Але обробити 5 мільйонів – це неможливо, нормально зробити, щоб не було підтасовок. Отже – або результат написаний, або хтось хоче вже готовий результат”, – наголосив гість ток-шоу.

Дмитро Раімов зазначив, що для того, щоб опитати 5 мільйонів українців, потрібні десятки тисяч інтерв’юерів, їх десь потрібно набрати, але зараз таку роботу ніхто не проводить. За його словами, таке опитування обійшлося б у мільйони доларів.

Новини за темою: Місцеві вибори відійдуть на другий план – усі говоритимуть тільки про всенародне опитування, – політолог

“Те, що зараз запропоновано, і за ті терміни – два тижні, і та кількість анкет провести фізично неможливо. Я приходжу тільки до одного висновку – це фікція. Результат вже повинен бути прописаний, і те, що буде робитися, це тільки якийсь фасад”, – резюмував Дмитро Раімов.

Нагадаємо, вранці 13 жовтня президент Зеленський закликав громадян прийти 25 жовтня на виборчі дільниці й відповісти на 5 важливих для кожного питань. Однак чого вони стосуватимуться, не уточнив.

За інформацією “Страны“, глава держави має намір зняти окремі відеоролики, що стосуються анонсованих 5 питань. Вони з’являться вже найближчим часом.

В Офісі президента повідомили, що опитування, яке анонсував президент Володимир Зеленський на 25 жовтня, на відміну від конституційного референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків.

Додамо, Комітет виборців України занепокоєний ініціативою президента Володимира Зеленського щодо проведення всенародного опитування на місцевих виборах 25 жовтня. У КВУ підкреслюють, що це не передбачено Виборчим кодексом.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/vsenarodne_opytuvannia__tse_fiktsiia_ioho_rezultat_uzhe_mozhe_buty_napysanyi__polittekhnoloh_983646

Залишити відповідь