20.01.2022

ВР ухвалила законопроєкт про ринок деревини: Що ним передбачено

Деревина. Фото: slovoidilo.ua

Документ підтримали 276 нардепів

Верховна Рада на засіданні 18 листопада ухвалила законопроєкт про ринок деревини. Про це йдеться на офіційному сайті відомства.

Як зазначається, законопроєкт регулює відносини, які пов’язані з купівлею-продажем деревини, а також визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку деревини.

Доопрацьований проєкт визначає механізми продажу деревини власниками лісів та постійними лісокористувачами, які можуть відбуватися виключно на умовах оферти або через проведення електронних аукціонів.

За відмову постачати покупцям визначений обсяг та якість деревини в межах договорів власники лісу нестимуть відповідальність.

Також закон забороняє постійним лісокористувачам укладати прямі договори купівлі-продажу деревини, що створювало корупційні ризики.

Новини за темою: Верховна Рада ухвалила закон про енергоефективність

“Обов’язкове декларування перероблення деревини допоможе виробникам, переробникам, продавцям та споживачам мати чітке підтвердження того, що деревина заготовлена законно, є екологічно чистою та перероблена з дотриманням всіх норм та стандартів”, — йдеться у пояснювальній записці.

Для експорту деревини тепер необхідно отримати:

  • сертифікат про походження деревини;
  • довідки про походження деревини з області, де показник захисної лісистості є не меншим від встановлених нормативів;
  • довідки про відсутність видів занесених до Червоної книги України на ділянках, де відбувалась заготівля деревини.

Визначені умови покликані захистити довкілля та ліси від неконтрольованих рубок та інших зловживань.

Крім того, обовʼязковим стало подання та публічність інформації щодо обсягів, ціни продажу та покупців деревини та виробів з неї.

Новини за темою: Незаконна вирубка деревини: Експерт розповів, як уникнути негативних наслідків для сільського господарства

Нагадаємо, раніше, 16 листопада, Верховна Рада на засіданні ухвалила в другому читанні законопроєкт про медіацію. За проголосували 302 народних депутати.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/vr_ukhvalyla_zakonoproiekt_pro_rynok_derevyny_shcho_nym_peredbacheno_1017746

Залишити відповідь