26.09.2021

Віцепрезидент французького сенату Герріо про свободу слова в Україні: Політичні мотиви не мають бути підставою для закриття телеканалів

Жоелю Герріо
Фото з Вікіпедії

Політичні мотиви не повинні бути підставою для закриття незалежних телеканалів. Таку думку в ефірі “Першого Незалежного” висловив секретар Сенату Франції, віцепрезидент Комітету закордонних справ, оборони і збройних сил Жоелю Герріо, коментуючи ситуацію в Україні, коли діюча влада незаконно за допомогою Ради національної безпеки і оборони накладає санкції і забороняє мовлення опозиційних каналів та інших засобів масової інформації.

“Політичні мотиви не мають бути підставою для закриття телеканалів, тому що телеканали, їх роль в тому, щоб були дебати різних думок, і коли немає різних думок, значить взагалі дебатів немає”, – зазначив він.

Герріо наголосив, що свобода слова є основою демократичного суспільства, а закриття будь-якого ЗМІ має здійснюватися тільки через суд.

“Свобода слова – це фундамент у будь-якій демократичній країні. І в демократичних країнах є судові процедури, які можна прийняти, якщо преса, журналісти чи телеканали в чомусь винні. Це можна робити тільки через легальні процедури і юстиції”, – резюмував французький політик.

Примітно, сьогодні французькі сенатори прийшли в студію “Першого Незалежного” для зустрічі з трудовим колективом телеканалу. Журналісти поінформували їх про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в Україні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 80 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора “Страни” Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шарій. 

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу “НАШ”. Причина – виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.

23 серпня сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники “Кримської платформи”. Влада нацькувала на журналістів поліцію і Нацгвардію.

30 серпня журналісти незаконно закритих телеканалів “112 Україна, NewsOne, ZІК, а також “Першого Незалежного”, представники “Страна.ua” і Sharij.net, спільно з Фондом захисту свободи слова провели численну акцію під стінами посольства США, щоб під час зустрічі з президентом України Зеленським президент США Джозеф Байден розумів, з ким саме він веде переговори, – з людиною, яка закрила опозиційні ЗМІ у своїй країні.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/zhoeliu_herrio_pro_zaboronu_zmi_v_ukraini_politychni_motyvy_ne_maiut_buty_pidstavoiu_dlia_zakryttia_telekanaliv_1011573

Залишити відповідь