Нд. Лют 28th, 2021

Віктор Медведчук: Санкції України щодо Китаю – негативний сигнал інвесторам, що сприяє подальшому бурхливому відтоку капіталу з країни

Поділіться записом
Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук
Фото:”Опозиційна платформа – За життя”

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук заявив, що санкції України щодо Китаю – це негативний сигнал для інвесторів, що сприяє подальшому бурхливому відтоку капіталу з України. Про це йдеться у заяві політика, яку опублікувала пресслужба політсили.

Далі подаємо текст заяви дослівно:

Влада в Україні перестала створювати навіть видимість незалежності від зовнішнього управління Сполучених Штатів Америки. Не встигло Міністерство фінансів США ввести санкції проти китайської компанії Skyrizon, як і українська влада, намагаючись догодити заокеанським господарям, ввів в дію санкції проти Skyrizon і ряду інших китайських компаній ‒ акціонерів українського підприємства “Мотор Січ”.

Білий дім спочатку відкрито виступав проти придбання “Мотор Січ” китайською компанією, обурюючись, що українські технології будуть використовуватися Піднебесною. “Секретар Помпео висловив стурбованість США з приводу недоброзичливих інвестицій КНР в Україні, зокрема зусиль Пекіна з придбання виробника двигунів “Мотор Січ”, – цитували ЗМІ Комюніке Держдепу за підсумками розмови держсекретаря США з українським президентом у серпні 2020 року.

І це при тому, що репутація України по відношенню до інвесторів давно і серйозно підмочена, а скандал навколо порушення Києвом прав китайських акціонерів “Мотор Січ” вже дійшов до Міжнародного арбітражного суду.

Більш того, Китай досі залишався найбільшим торговим партнером нашої країни. За даними Держмитслужби, товарообіг між Україною і Китаєм в 2020 році збільшився до $15,4 млрд (з $12,79 млрд в 2019-му), а Піднебесна залишається головним експортером української продукції і найбільшим імпортером в Україну.

Оголошення владою України санкційної війни найбільшій економіці світу виглядає не просто безглуздо. Це груба зовнішньополітична помилка Києва. Недружня політика офіційного Києва по відношенню до Пекіна здатна серйозно підірвати становище українських експортерів на світовому ринку і спровокувати ще більш активний відтік інвестицій з України, ніж той, який вже спостерігається в останні роки. Це, до всього іншого, ще й чіткий сигнал всім потенційним інвесторам обходити Україну стороною через її повну залежність від зовнішнього управління Сполучених Штатів, а також корупції, що панує в нашій країні, незахищеності інвестицій і слабо прогнозованої політики влади по відношенню до іноземного капіталу.

Через ручне управління з боку США Україна давно втратила політичну суб’єктність на світовій арені. Тепер наша країна втрачає і основних торговельно-економічних партнерів, залишаючись біля розбитого корита з величезними боргами і повною залежністю від західних кредиторів, готових за безцінь скупити українські активи, так як українська влада послідовно, з використанням незаконних адміністративних методів знищує їх конкурентів, що прямо суперечить інтересам Українського народу.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/viktor_medvedchuk_sanktsii_ukrainy_shchodo_kytaiu_nehatyvnyi_syhnal_investoram_shcho_spryiaie_podalshomu_burkhlyvomu_vidtoku_kapitalu_z_krainy_994747

Залишити відповідь