Пт. Чер 18th, 2021

Вакцинація від COVID-19: Які країни визнають українські сертифікати та коли Європа відкриє кордони

Топ-новина
Топ-новина
COVID-паспорт Фото з відкритих джерел

Українці можуть отримати міжнародне свідоцтво про щеплення уже зараз

Світ поступово оговтується від пандемії коронавірусу. І хоча хвороба не зникла, однак темпи її розповсюдження уповільнились. Це додає оптимізму і дозволяє послаблювати протиепідемічні обмеження і відроджувати туризм. Однак, щоб дозволити подорожі, влада країн запроваджує документи, які підтверджують, що людина отримала дві дози вакцини від COVID-19. Відповідні документи розробляють і в Україні.

Про впровадження ковідних паспортів та свідоцтв розповідаємо детальніше.

Запровадження ковід-сертифікатів та міжнародних свідоцтв в Україні

Україна готується до впровадження документів, які підтверджують наявність щеплення від коронавірусної хвороби. Однак про точні дати поки не йдеться, уряд орієнтується на введення відповідних сертифікатів чи паспортів у європейських країнах.

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов прогнозує, що Україна запустить COVID-сертифікати упродовж 10-14 днів після того, як їх запровадять у Європі. Він також уточнив, що в Європі значно розширили вимоги до COVID-сертифікату. Тепер він вимагатиме достатньо серйозні підзаконні акти для отримання доступу до тих чи інших реєстрів.

“Ми технологічно до цього були готові ще 1,5-2 місяці тому. Але вони (ЄС, – ред.) змінюють свої вимоги під час затвердження його (COVID-сертифікату, – ред.)”, – додав міністр.

Однак уже зараз українці, яких щепили двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

“Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема в сімейного лікаря, для пред’явлення за потреби при перетині державного кордону”, – зазначили в МОЗ.

Свідоцтво заповнюється англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою, містить персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).

У МОЗ додали, що міжнародне свідоцтво про вакцинацію є дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.

При цьому у відомстві наголосили, що важливо не плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з “імунними паспортами” чи “ковідними сертифікатами”, які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття.

Новини за темою: Кулеба назвав країни, які відкриються для українців після введення COVID-паспорту

Чим різняться ковідні сертифікати та міжнародні свідоцтва

Спільне між ними те, що ці документи дозволять виїжджати за кордон. Однак, між свідоцтвом та “ковідним сертифікатом” є низка відмінностей.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

 • вже затверджене, його вже можна отримати, якщо людина завершила цикл імунізації від COVID-19;
 • свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19;
 • можна отримати лише в паперовому форматі;
 • видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я;
 • використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво.

“Ковідний сертифікат”:

 • розробляється в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ;
 • міститиме інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19;
 • видаватиметься як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код;
 • можна буде отримати в паперовій формі в закладах охорони здоров’я, а в електронній – через додаток або портал “Дія”;
 • в планах зробити 2 версії: внутрішній – для користування всередині країни, і зовнішній – для виїзду за кордон;
 • через те, що міжнародні вимоги до такого сертифікату ще не затверджені, його формат може модифікуватися, щоб він відповідав вимогам ЄС та ВООЗ.
Новини за темою: Туризм в умовах пандемії: Коли введуть в обіг COVID-паспорти в Україні та світі

Які країни визнають ковідні сертифікати України

На початку червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль та його грузинський колега Іраклі Гарібашвілі домовилися про укладання найближчим часом угоди про взаємне визнання документів про вакцинацію проти COVID-19.

“Спрощення умов в’їзду до Грузії для громадян України та поступове нарощування регулярного авіасполучення між містами наших країн сприяє активізації туризму. Уряд України також зацікавлений у збільшенні потоку грузинських туристів. Взаємне визнання документів про вакцинацію має максимально спростити перетин кордону нашими громадянами”, – заявив Шмигаль під час робочого візиту в Грузію.

Погодилися визнати українські сертифікати Угорщина, Молдова і Туреччина.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, перемовини ведуться з Албанією та Іспанією.

А ось про визнання сертифікатів країнами Європейського Союзу поки не йдеться. Однак, не виключено, що схвалення вакцин, які використовуються в Україні, пришвидшить цей процес.

Новини за темою: В Естонії ввели в дію нові цифрові COVID-сертифікати

Яка вакцина відкриє шлях в Європу

У перший день літа стало відомо, що Всесвітня організація охорони здоров’я схвалила застосування вакцини від коронавірусу CoronaVac, яку розробила китайська компанія Sinovac.

Схвалення з боку ВООЗ відкриє вакцині Sinovac дорогу до реєстрації на території Європейського Союзу. У такому випадку вакцинованих від коронавірусу препаратом CoronaVac зможуть пропускати до ЄС із довідкою про щеплення.

Саме ця вакцина і застосовується в Україні – щеплення отримують спортсмени, освітяни, представники Збройних сил України, МВС, працівники підприємств критичної інфраструктури, а також люди, які записалися на щеплення через портал або застосунок “Дія”.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів, що саме схвалення вакцини ВООЗ і дозволило видавати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Новини за темою: Тепер остаточно: Європарламент підтримав запровадження COVID-сертифікату

*****

А тим часом з 1 червня сім країн Європейського Союзу почали видавати цифрові сертифікати вакцинації від COVID-19 – Болгарія, Данія, Німеччина, Греція, Польща, Хорватія та Чехія.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/vaktsynatsiia_vid_covid_19_yaki_krainy_vyznaiut_ukrainski_sertyfikaty_ta_koly_yevropa_vidkryie_kordony_1004739

Залишити відповідь