25.10.2021

Вадим Рабінович: Кабмін вирішив “добити” українців законом про дерегуляцію трудових відносин

Вадим Рабінович


Фото з відкритих джерел

Влада вирішила, що українцям живеться занадто “солодко”, тому придумала “добити” їх законом про нібито дерегуляцію трудових відносин. Таку думку висловив народний депутат України, співголова політичної партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадим Рабінович, коментуючи у своєму Telegram-каналі проголосований Верховною Радою України в першому читанні проект закону № 5388″про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин”.

Політик звернув увагу: даним документом працівнику пропонується можливість вибирати день тижня, який буде для нього другим вихідним, як і час початку і закінчення щоденної роботи.

“Звучить як завжди непогано, нібито “все для людей”. Однак такий підхід дозволяє роботодавцю встановлювати різні випадки залучення працівників до понаднормових робіт, робіт у вихідні дні тощо”, – підкреслює народний депутат.

Розповів Вадим Рабінович і про інші “сюрпризи”, які криються в законі від Кабінету Міністрів.

“Зокрема, дозволяється встановлювати в індивідуальному трудовому договорі додаткові, не передбачені законодавством права, обов’язки працівника, підстави для його звільнення з ініціативи роботодавця; скасовується процедура надання згоди профспілки на звільнення працівника; скасовується обов’язковість ведення графіків відпусток і подання повідомлень про початок відпустки”, – написав співголова партії “ОПЗЖ”.

Політик не виключає, що Кабмін під виглядом благих намірів просто-напросто хоче звузити права найманих працівників.

“Очевидно, під виглядом “дерегуляції” Кабмін хоче розширити права роботодавців і звузити права найманих працівників. Великий бізнес отримає важелі для повного закабалення співробітників з можливістю змусити людей працювати понаднормово за низьку зарплату під загрозою притягнення до відповідальності”, – резюмував Вадим Рабінович.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/vadym_rabinovych_kabmin_vyrishyv_dobyty_ukraintsiv_zakonom_pro_derehuliatsiiu_trudovykh_vidnosyn_1013506

Залишити відповідь