Вт. Гру 1st, 2020

В Україні вже 1,5 року не існує програми уряду, а президент робить вигляд, що нічого страшного не відбувається, – Кузьмін

Поділіться записом
Народний депутат Ренат Кузьмін
Фото з відкритих джерел

Якщо уряд не має плану, то який бюджет можна приймати? – дивується політик

Досі при президентові Володимиру Зеленському в Україні не існує ніякої програми уряду. Ні при минулому прем’єр-міністру Гончаруку, ні при нинішньому Шмигалю. І президент вдає, що нічого такого страшного не відбувається.

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK  заявив український юрист і політик, народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Ренат Кузьмін.

Коментуючи голосування у Верховній Раді України за проєкт Державного бюджету, політик зауважив, що основним моментом голосування за цей бюджет є те, на що повинні звертати увагу парламентарі, має бути програма уряду, яка фактично є програмою розвитку всієї країни.

“Для того, щоб уряд міг пропонувати якийсь бюджет, в уряду має бути програма розвитку країни. От урядова програма приймається і затверджується парламентом. Після того, коли вона затверджена, в розвиток цієї програми уряд пропонує бюджет. Коли затверджена програма дій уряду парламентом і держава отримує план економічного розвитку, ось під цей план уряд готує бюджет фінансування цього плану.  Ось така в загальному технологія затвердження бюджету”, – розповів політик.

Натомість в Україні, додав Ренат Кузьмін, програми Кабінету Міністрів немає, відтак затверджувати бюджет народні депутати просто не мають права.

“Дотепер при президентові Зеленському, вже 1,5 року, не існує ніякої програми уряду України. Ні при минулому прем’єр-міністру Гончаруку, ні при прем’єр-міністру Шмигалю. І президент Зеленський вдає, що нічого такого страшного не відбувається. Але якщо уряд не має плану, то який бюджет можна приймати, якщо не планувати розвиток країни та необхідні заходи, які підлягають фінансуванню коштом бюджету? А придумати куди витрачати гроші – нескладно”, – акцентував нардеп.

Новини за темою: Бойко: Влада, яка приймає бюджет поліцейської держави в умовах епідемії, кризи і зубожіння людей, повинна піти

Також Ренат Кузьмін нагадав, що уряд закладає в дохідну частину бюджету 38 мільярдів доларів, з яких 22 мільярди збирається зайняти.  

“Але зайняти 2/3 грошей на покриття бюджету, це можуть тільки божевільні люди. З точки зору економіки, це неможливо. Тобто це абсолютна дурість”, – заявив Кузьмін.

Як повідомляли, на позачерговому засіданні у четвер, 5 листопада, Верховна Рада схвалила зміни до Бюджетного кодексу за основу.

Також Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про держбюджет на 2021 рік.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/v_ukraini_vzhe_15_roku_ne_isnuie_prohramy_uriadu_a_prezydent_robyt_vyhliad_shcho_nichoho_strashnoho_ne_vidbuvaietsia__kuzmin_986372

Залишити відповідь