Нд. Вер 27th, 2020

Україна завжди виконувала і виконуватиме домовленості, зокрема й про припинення вогню, – Кравчук під час засідання ТКГ

Поділіться записом
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук
Фото з відкритих джерел

Засідання у форматі відеоконференції тривало близько семи годин

Глава української делегації Леонід Кравчук під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ), в якому брали участь Російська Федерація та ОБСЄ, заявив, що Україна завжди дотримувалася і буде дотримуватися домовленостей, визначених “нормандським форматом”. Про це повідомляє Офіс президента.

Згідно з повідомленням, учасники засідання констатували дотримання режиму припинення вогню, запровадженого з 27 липня цього року, попри окремі провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань.

Новини за темою: ТКГ не повинна змінювати майданчик для переговорів у Мінську, – Разумков

Водночас окрему увагу було приділено виконанню домовленостей учасників “нормандського формату” у Парижі щодо забезпечення повного та безумовного доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб.

Як зазначається, такий доступ українська сторона надає в повному обсязі, що підтверджується звітами про роботу міжнародних гуманітарних організацій в Україні. Також було висловлено чітку позицію України щодо доступу МКЧХ до утримуваних осіб в ОРДЛО, який повинен бути забезпечений найближчим часом.

Новини за темою: Мінські домовленості виконати неможливо, – Кравчук

Учасники засідання продовжили обговорювати питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом “всіх на всіх”. Щодо обговорення робочих пропозицій до проєктів документів, що стосуються питання самоврядування в ОРДЛО, то воно й надалі триватиме в межах роботи політичної групи ТКГ, як це й передбачено Комплексом заходів з виконання Мінських домовленостей.

Також Леонід Кравчук наголосив, що “українська делегація поважає “нормандський формат” і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру”.

Новини за темою: Зрив інспектування біля Шумів не є зривом Мінських угод, – Кравчук

Нагадаємо, напередодні віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що в українській делегації у Тристоронній контактній групі у Мінську з’явиться речник для висловлення єдиної позиції представників.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/ukraina_zavzhdy_vykonuvala_i_vykonuvatyme_domovlenosti_zokrema_i_pro_prypynennia_vohniu_kravchuk_pid_chas_zasidannia_tkh_980830

Залишити відповідь