Пт. Чер 25th, 2021

Україна направить до Росії повторний запит на екстрадицію Януковича

Віктор Янукович. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Російська сторона попередньо відмовила Києву у примусовому поверненні експрезидента

Російська Федерація відмовляється екстрадувати колишнього президента Віктора Януковича, однак Україна не полишатиме спроб і надалі подаватиме запити на його екстрадицію. Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова в ефірі “Україна 24”, передає “Укрінформ”.

“Ми подавали на екстрадицію – Росія нам відмовила. Ми будемо ще подавати на екстрадицію. Зараз є шість базових проваджень, за якими ми рухаємося. Зараз Верховна Рада прийняла закон про “заочку”, Президент підписав. Я думаю, це буде поштовх у цих провадженнях”, – зазначила вона.

Водночас у справі Януковича про держраду немає, за словами генпрокурора, “незакритого гештальту”. “У нього є вирок, який уже набрав законної сили з 2 жовтня 2020 року. Він засуджений до 13 років позбавлення волі”, – нагадала Венедіктова.

Новини за темою: Зеленський запровадив санкції РНБО проти Януковича і ще понад два десятка осіб

До слова, раніше стало відомо, що Державне бюро розслідувань також відкрило кримінальне провадження проти колишнього президента Віктора Януковича за фактом державної зради під час укладання Харківських угод і призупинило досудове розслідування.

Нагадаємо, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Януковича до 13 років ув’язнення за державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

Суд також постановив стягнути з Януковича на користь держави процесуальні витрати за проведення судових експертиз у сумі 98 561, 20 грн та залишити без зміни накладений у межах провадження арешт на майно.

Згідно з вироком суду, строк відбування покарання Януковичу буде відраховуватися з часу його затримання.

Захист Януковича подав апеляції на вирок у справі щодо держзради. Апеляційний суд 2 жовтня 2020 року залишив вирок без змін.

Новини за темою: Верховний суд відмовив Януковичу у праві брати участь у засіданнях по відео

Адвокати Януковича звернулися до Верховного Суду. 17 травня колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду відклала засідання щодо вироку у справі про державну зраду Януковича до 16 серпня.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/ukraina_napravyt_do_rosii_povtornyi_zapyt_na_ekstradytsiiu_yanukovycha_1004037

Залишити відповідь