Пт. Чер 25th, 2021

У МВС заявили про загрозу терактів в Україні через запуск “Північного потоку-2”

Фото з відкритих джерел

На думку профільного міністра, до провокацій росіяни можуть вдатися з метою виправдання будівництва газопроводу

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що очікує провокацій і спроб терактів на українській ділянці газопроводу з Росії через запуск “Північного потоку-2”. Зокрема, про це він розповів журналістам по завершенню тактико-спеціальних навчань підрозділів, які координуються МВС. Відповідне відео було оприлюднене пресслужбою відомства.

“Ми говоримо про реальні загрози. Путін вчора заявив про те, що перша нитка Північного потоку — 2 добудована. Газ все ще транспортується нашим газопроводом і повинен транспортуватися деякий час далі, а потім, напевно, Путін захоче пустити газ в обхід України. Тому ми очікуємо… що будуть провокації, спроби терактів на нашій ділянці газопроводу і тоді скажуть: “Дивіться, бачите, ось — тому пускаємо через Північний потік — 2”, — пояснив Аваков.

Міністр заявив, що ця інформація підтверджується даними розвідувальних органів, тому Україна розглядає різні сценарії і підсилює реагування, в тому числі на обʼєктах критичної інфраструктури.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін оголосив про завершення прокладання першої нитки труб російського газопроводу “Північний потік — 2” напередодні, 4 червня. 

Як відомо, проєкт “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Росія розраховує завершити будівництва цього газопроводу до кінця 2021 року, залишилося прокласти близько 100 км.

Новини за темою: У Кремлі кажуть, що не будуть відмовлятись від транзиту газу через Україну

Якщо трубопровід добудують, Росія отримає можливість постачати свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Через це Україна може втратити доходи від транзиту газу — кілька мільярдів доларів на рік.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/u_mvs_zaiavyly_pro_zahrozu_teraktiv_v_ukraini_cherez_zapusk_pivnichnoho_potoku_2_1004570

Залишити відповідь