23.10.2021

Тема атаки на ЗМІ і репресій проти опозиції на чолі з Медведчуком буде все активніше звучати на Заході, – Акімова

Владислав Иноземцев
Фото з відкритих джерел

Чим далі, тим більше ця тема буде розвиватися по наростаючій, – Акімова

Публікація статті російського економіста і соціолога Владислава Іноземцева в The Independent означає, що атака української влади на ЗМІ і репресії проти опозиції – це “гаряча тема” для західної преси. Про це пише журналіст Галина Акімова на сайті “Кореспондент”.

Акімова повідомляє, що автор статті під красномовним заголовком “не можна допустити, щоб авторитаризм пустив коріння – де б то не було” – це відомий російський ліберальний економіст і соціолог Владислав Іноземцев, до якого прислухаються на Заході. 

“Іноземців – політичний опонент Володимира Путіна і нинішньої російської влади. Простий приклад: 19 вересня – це останній день виборів до Держдуми РФ. Іноземців – один з тих, хто закликав до бойкоту виборів у Державну Думу. У березні 2020 року Іноземцев був у складі групи прозахідних лібералів, які підписали звернення до громадян Росії із закликом голосувати проти поправок до Конституції, запропонованих Володимиром Путіним. У 2010 році Іноземцев був одним з тих, хто підписав відоме звернення “Путін повинен піти”, – характеризує вона автора статті.

“Найголовніше, що іноземців відомий на Заході, тому до Його голосу прислухаються і у Вашингтоні, і в Брюсселі, і в Парижі, і в Берліні”, – додає журналіст. 

Автор починає свою статтю з тези про те, що сьогодні свобода слова піддається нападкам у всіх частинах світу. В якості одного з прикладів іноземців наводить сучасну Україну, де влада за допомогою механізму санкцій закрила три телеканали (“112 Україна”, NewsOne, ZIK) та Інтернет-сайт” Країна””, – зазначає Акімова.

“Також автор The Independent наводить приклад санкцій як неправового способу зводити рахунки з політичними опонентами. Іноземцев підкреслює, що в цілому українська влада оголосила санкції проти близько 100 громадян України, починаючи з опозиційного лідера Віктора Медведчука”, – підкреслює журналіст.

“За словами Іноземцева, Захід повинен утримати Україну від сповзання в авторитаризм, інакше побачить, як всі його зусилля з реформування пішли прахом”, – уточнює журналіст.

У зв’язку з цим Акімова прогнозує, що тема атаки на свободу слова і репресій проти опозиції на чолі з Віктором Медведчуком буде все активніше звучати в західних ЗМІ.

“Як слід розуміти статтю видатного російського ліберала Владислава Іноземцева, шанованого в країнах Заходу? Стаття в The Independent означає, що тема атаки на свободу слова і репресій проти опозиції на чолі з Медведчуком, які здійснює українська влада, як і раніше є “гарячою темою” в західних ЗМІ. І все говорить про те, що чим далі, тим більше ця тема буде розвиватися по наростаючій”, – робить прогноз журналіст.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/tema_ataky_na_zmi_i_represii_proty_opozytsii_na_choli_z_medvedchukom_bude_vse_aktyvnishe_zvuchaty_na_zakhodi_akimova_1013313

Залишити відповідь