Вт. Жов 20th, 2020

Ставнійчук: За останні місяці влада примусово об’єднала більшість територіальних громад

Поділіться записом

ZIK

Громади оскаржують примусове об’єднання, зауважила юрист

В Україні за попередні 4 роки з майже 12 тисяч територіальних громад було добровільно укрупнено 1469 громад, а за останні місяці влада примусово об’єднала всі інші.

Про це в ефірі ток-шоу “Ми всі – українці” на телеканалі ZIK заявила заслужений юрист України Марина Ставнійчук.

“В Україні за попередні чотири роки з майже 12 тисяч територіальних громад було укрупнено, але в добровільному порядку 1469. За останні місяці влада у примусовому порядку об’єднала всі інші. Це десь приблизно було менше 10% територіальних громад. Усі інші громади – у примусовому порядку, змінивши законодавство. Навіть не за поданням обласних рад, як це було раніше, а за поданням голів ОДА”, – наголосила Марина Ставнійчук.

Новини за темою: У 2020 році Мінсоцполітики платитиме ОТГ за надані соцсервіси

Гостя ток-шоу додала, що громади оскаржують таке примусове об’єднання, проте їм відмовляють.

“Проте це не означає, що у будь-який період часу усі ці беззаконня, антиконституційні речі не можуть бути оскаржені до КСУ, і КСУ може поставити і дати відповідну оцінку всьому, що відбувається”, – сказала Марина Ставнійчук.

Як повідомляли, через створення Львівської об’єднаної територіальної громади в області блокували дороги.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №2653 “Про внесення змін до закону “Про місцеве самоврядування в Україні”, яким Кабінет міністрів України уповноважили визначати адміністративні центри обласних територіальних громад.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/stavniichuk_za_ostanni_misiatsi_vlada_prymusovo_obiednala_bilshist_terytorialnykh_hromad_983837

Залишити відповідь