Нд. Лют 28th, 2021

США та Росія на п’ять років продовжили ядерну угоду

Поділіться записом
Фото з відкритих джерел

Угода діятиме до лютого 2026 року

Сьогодні, 3 лютого, набула чинності угода між США та Росією щодо продовження Договору про подальше скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО). Про це повідомила пресслужба МЗС РФ.

Зазначається, що сторони обмінялися відповідними нотами, а договір буде діяти до 5 лютого 2026 року без будь-яких змін або доповнень. “Тим самим забезпечено збереження й подальше функціонування стрижневого механізму підтримки стратегічної стабільності, яке на строго паритетній основі обмежує ракетно-ядерні арсенали сторін”, – ідеться в повідомленні.

Як відомо, договір про подальше скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь між США та РФ був підписаний у 2010 році в Празі, а набув чинності в лютому 2011 року.

Загалом документ передбачає зменшення кількості ядерних бойових зарядів обома країнами до 1550. Водночас кількість міжконтинентальних ракет та снарядів на підводних човнах й стратегічних бомбардувальниках має бути не більшою за 700.

Новини за темою: Перший в історії договір про заборону ядерної зброї набув чинності

Нагадаємо, нещодавно Російська Федерація розпочала процедуру виходу з Договору про відкрите небо. Таке рішення пояснили виходу США з відповідної угоди.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/ssha_ta_rosiia_na_piat_rokiv_prodovzhyly_iadernu_uhodu_995239

Залишити відповідь