Чт. Жов 29th, 2020

Скасування обмежень зарплат членам наглядових рад стане для влади пострілом собі у ногу, – політолог

Поділіться записом
Олексій Якубін


Фото з відкритих джерел

Держкомпанії не показують фінансового успіху чи покращення соціальних послуг, констатував Олексій Якубін

Скасування обмежень зарплат членам наглядових рад, що є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), може стати для української влади пострілом собі ногу і стати однією з причин для відставки чинного уряду.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив політолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін.

Політолог прокоментував вимоги Міжнародного валютного фонду щодо зняття обмежень на зарплати чиновникам і членам наглядових рад, наголосивши, що суспільство не буде готове до такого кроку, а приховати його не вдасться.

“Виходить, що ми маємо повертати ці захмарні зарплати, адже мова йде про десятки мільйонів гривень, ми ж чудово розуміємо рівень доходів представників цих наглядових рад державних компаній, притому, що вони не показують такого фінансового успіху або не показують нам покращення соціальних послуг, які мали б нам показувати за ті величезні кошти, а з іншого боку, говорять про дефіцит. Якщо говорити про повернення, то це буде виглядати, як певний постріл собі у ногу з боку влади. Тому що, я думаю, суспільство точно не буде готове до такого повернення, а приховати це не вдасться”, – сказав Олексій Якубін.

Новини за темою: Транш МВФ потрібен, щоб залатати дірки у бюджеті, – експерт

Політолог зауважив, що не виключено, що скасування обмежень зарплат членам наглядових рад може спричинити відставку чинного уряду.

“Це буде нагадувати історію з надвисокими виплатами заробітної плати, з якої у нас цей рік і починався, що тоді викликало колосальний скандал, а зрештою, це була, я думаю, одна з причин, яка, у тому числі, призвела до падіння тоді першого уряду від “Слуги народу”. Я думаю, що подібна історія тепер може бути і з цим урядом, якщо вони, зрештою, на це наважаться”, –  заявив Олексій Якубін.

Як стало відомо, для отримання нового траншу від Міжнародного валютного фонду українській владі необхідно виконати чотири умови, серед яких, зокрема, зняття обмежень на зарплати чиновників і членів наглядових рад. Про це повідомило видання “Страна” з посиланням на інформоване джерело в Міністерстві фінансів.

Раніше повідомляли, що, за оцінками аналітиків інвестбанку “Morgan Stanley”, перспектива отримання Україною нового траншу від МВФ у розмірі 0,7 млрд доларів до кінця року виглядає малоймовірною, враховуючи кількість поточних невирішених питань за програмою Фонду.

У Мінфіні ж заявили, що планують зовсім відмовитися від кредитів МВФ у 2023 році.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/skasuvannia_obmezhen_zarplat_chlenam_nahliadovykh_rad_stane_dlia_vlady_postrilom_sobi_u_nohu__politoloh_982687

Залишити відповідь