Пн. Сер 2nd, 2021

Шуфрич: Очікуємо звільнення Віктора Медведчука 30 липня

Команда Володимира Зеленського взяла курс на знищення однієї з гілок влади – судової. На цьому перед засіданням Апеляційного суду зазначив народний депутат, голова політради “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук.

“На наш погляд, команда при владі, якою керує Зеленський, взяла шлях і курс на знищення однієї з гілок влади. Судової гілки влади. Я хочу нагадати ряд подій. Спочатку вноситься законопроект і чиниться тиск на ВР для того, щоб розпустити і зупинити повноваження КСУ. Потім під впливом Венеціанської комісії та інших міжнародних організацій законопроект відгукується і вноситься законопроект про розпуск Київського адміністративного окружного суду. Слідом незаконними указами припиняються повноваження членів КСУ, і коли Верховний суд кілька днів тому визнав незаконним указ президента Зеленського, обґрунтувавши цю незаконність протиріччям Конституції і чинному законодавству, то за даним фактом порушили кримінальну справу. Тобто в даному випадку оцінка цим діям-влада опускається нижче плінтуса в тиску на суд, щоб, по – перше, повністю підпорядкувати її зовнішньому управлінню”, – підкреслив Медведчук.

“Опозиційна платформа – За життя” заявляє про неприпустимість організації владою кримінального переслідування суддів за прийняття справедливих і незалежних рішень. У політсилі підкреслили, що така практика має на меті залякати представників суддівського корпусу і, перш за все, домогтися винесення суддями політично мотивованих, безпідставних і неправових вироків політичним противникам влади, яких переслідують за їх переконання. Фактично знищуючи незалежну судову гілку влади, Зеленський встановлює в Україні диктатуру і йде шляхом узурпації влади та організації системи політичного терору.

Апеляційний суд відклав розгляд подання про зняття домашнього арешту з Віктора Медведчука. Скасування запобіжного заходу мали розглянути вчора, але матеріали справи з Печерського райсуду передали лише за 20 хвилин до початку засідання. Наступна дата розгляду – 30 липня. Сам лідер опозиції впевнений: репресії затягнуться надовго.

“Я розраховую на справедливість і законність рішень, які виносять в суді. Це черговий етап боротьби з владою, несправедливістю і переслідуванням, які здійснює влада на чолі з Зеленським. І буде наступний етап у майбутньому, Я розумію, що це довгограюча платівка, запущена для узурпації влади і встановлення диктатури в країні. З іншого боку, це боротьба проти Мене, проти партії, з інакомисленням, проти Моїх конституційних прав”, – зазначив Віктор Медведчук.

Політичним переслідуванням опозиції влада намагається відвернути населення від реальних проблем – падіння економіки і тотального зубожіння, підкреслив Віктор Медведчук.

“Справа Медведчука – це приватність, вона стосується Медведчука, вона стосується партії. Воно стосується того, що робив або робить Медведчук. А ось те, що відбувається в країні, що сьогодні криза і крах економіки, соціальної сфери, гуманітарної сфери – це дійсно проблема. Проблема в тому, скільки буде коштувати газ для населення, коли буде мир на Донбасі, що буде завтра з нашою економікою і соціальною сферою, де ми будемо брати гроші для виплати зарплат, коли і де ми будемо відкривати нові робочі місця, як люди восени зможуть оплачувати комунальні тарифи, які ростуть, як і зростає заборгованість. Падіння ВВП триває вже другий рік, і якщо порівнювати два роки під управлінням нової влади Зеленського, то ціни на газ для населення збільшилися з травня 2019 року по липень 2021-го на 70%. Вдуматися. Зростає сьогодні заборгованість по ЖКГ – вона зросла за ці два роки на 19%, заборгованість по зарплаті зросла на 12%”, – звернув увагу народний депутат.

Справа проти Віктора Медведчука – це політична розправа, у звинувачення немає ніяких доказів. Таку думку висловив народний депутат, співголова партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадим Рабінович.

“Якби у них був хоча б один аргумент, хоч у чому-небудь звинуватити Віктора Медведчука, зараз би вже 20 прокурорів танцювали на столі. Нуль у них є, нуль. Так само як вони незаконно закрили канали, так само як все відбувалося. Ми завтра дамо відповідь, ось де завтра? Ми простояли тут, ось група людей. Нуль! Нічого немає. Це судилище над опозицією. Нічого немає, є тільки бажання засунути всіх незгодних у в’язницю, решта – як вийде. Чим це закінчується – ми знаємо”, – підкреслив Рабінович.

“Чого і слід було очікувати – влада, не маючи можливості довести в чесному судовому процесі обґрунтованість своїх звинувачень, пішла на хитрість. Знаючи, що сьогодні відбудеться засідання, матеріали справи по першій інстанції були передані до Апеляційного суду всього за 10 хвилин до початку слухання. Колегія суддів запросила ще 10 днів для вивчення справи. Перенесення і затягування – це максимум, на який здатна сьогоднішня влада. Розумію, як їм непросто, адже трьох “Сергіїв Вовків” в Апеляційному суді знайти буде вкрай складно. Враховуючи абсурдність самого звинувачення і грубе порушення процесуальних норм, очікуємо звільнення Віктора Медведчука 30 липня”, – заявив народний депутат від “Опозиційної платформи – За життя” Нестор Шуфрич.

Звинувачення штучно затягує процес через брак доказів. Зокрема, матеріали вчасно не передали до суду і засідання довелося відкласти, заявив народний депутат від фракції “Опозиційна платформа – За життя” Юрій Загородній.

“Сьогодні за хвилин 10-15 (до засідання – ред.) вони привезли документи, ці 10 томів. З ними ознайомитися просто не було можливо, тому було перенесено засідання на 30 липня на 10:30. Це черговий етап боротьби проти Віктора Володимировича Медведчука і проти “опозиційної платформи – за життя”, – підкреслив Загородній.

Влада вдалася до репресій через бажання позбутися головного політичного конкурента. Адже Зеленський не виконав жодну зі своїх обіцянок, натомість Віктор Медведчук послідовно відстоює інтереси українського народу і вирішує нагальні проблеми. Про це заявив керівник молодіжного крила партії “Опозиційна платформа – За життя” Артем Марчевський.

“Він за великим рахунком довгий час – майже два роки терміну Зеленського – виконував обов’язки президента. Він домовився про вакцину, коли її ще не було, домовився про виробництво на території країни. Президент повинен був це зробити. Він домовлявся про знижку на газ, зробив парламентську зміну “нормандського формату” і він робить ті кроки, які повинен робити лідер нації. Звичайно, президенту не подобається коли його функції виконує опозиційний політик, ще й набагато краще. Рейтинг влади падає, рейтинг опозиції зростає, і вони бояться реального конкурента. Сьогодні він один – це опозиція в особі Медведчука”, – зазначив Марчевський.

Сам політик каже, що впевнений у справедливому вирішенні цієї політичної та замовної справи.

“Як юрист за професією, як людина, яка непогано розуміє і знає закони, Я впевнений, що ми доб’ємося справедливості”, – резюмував Віктор Медведчук.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/shufrych_ochikuiemo_zvilnennia_viktora_medvedchuka_30_lypnia_1007748

Залишити відповідь