Вт. Тра 18th, 2021

Штати закликали РФ припинити мілітаризацію Криму і вивести війська зі Сходу України

Сполучені Штати закликають Росію припинити військове нарощування у тимчасово окупованому Криму, зупинити провокації на кордоні з Україною та вивести свої війська зі Сходу України.

Як передає Укрінформ, про це заявила в.о. заступника глави місії Елізабет Розенсток-Сіллер під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 22 квітня.

“США засуджують окупацію та подальшу мілітаризацію Криму з боку Росії. Ми закликаємо Москву припинити своє військове накопичення там і виконати свої зобов’язання щодо прозорості згідно з Віденським документом. Ми також закликаємо Росію припинити свої провокації вздовж кордону з Україною та вивезти всі свої військові сили та техніку/обладнання зі сходу України”, – заявила вона.

Читайте також: У Євросоюзі розчаровані позицією Росії на переговорах з Україною

Вона також зазначила, що Сполучені Штати шкодують з приводу того, що Росія перешкоджає роботі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Криму, попри те, що мандат Місії поширюється на всю територію України.

При цьому, американська дипломатка вказала на те, що “попри спроби Москви приховати жорстоке поводження з кримськими татарами, етнічними українцями та членами інших етнічних і релігійних меншин”, міжнародна спільнота залишається обізнаною щодо утисків, яких зазнають ці громади з боку російської окупаційної влади.

Читайте також: У Берліні заявляють, що агресія Росії щодо України є загрозою всій Європі

На цьому тлі Елізабет Розенсток-Сіллер нагадала про оголошення мінфіном США 15 квітня нових санкцій проти п’яти осіб та трьох установ, причетних до окупації Росією Криму та грубих порушень прав людини на півострові.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3233355-stati-zaklikali-rf-pripiniti-militarizaciu-krimu-i-vivesti-vijska-zi-shodu-ukraini.html

Залишити відповідь