Ср. Тра 27th, 2020

П’ять викликів для Зеленського на другий рік президентства

Поділіться записом

Можна виділити п’ять головних викликів наступного року, від відповідей на які буде залежати подальше становище українського президента, стійкість його центристської коаліції і 

якість суспільної підтримки.

По-перше, це глобальна економічна криза, пов’язана з пандемією коронавірусу. На тлі погіршення світової кон’юнктури, падіння цін на сировину Україну чекає важке і нешвидке економічне відновлення. Тим більше що внутрішні ресурси для зростання незначні. Крім того, обмеження пересування робочої сили в Європі може негативно позначитися на рівні доходів громадян всередині країни — як у результаті зниження надходжень валюти з-за кордону, так і через зростання конкуренції на внутрішньому ринку і, як наслідок, зниження заробітних плат.

По-друге, постійний тиск на президента і його політичний курс буде впливати на конфлікт на Донбасі. Українському президентові доведеться пропонувати вагомі доводи, підтримувати у виборця надію на те, що він здатний добитися перемоги (миру на умовах української сторони) на Донбасі. При цьому Зеленському необхідно, з одного боку, домогтися перегляду базових пунктів Мінських угод, а з іншого — зберегти у західних партнерів налаштованість на продовження санкцій щодо Росії.

По-третє, заплановані на жовтень 2020 року місцеві вибори, що завершують процес перезавантаження влади в країні, можуть стати проблемою для президентської партії “Слуга народу”. Реформа “децентралізації”, розпочата Порошенком, посилила місцеві еліти, які отримали фінансову базу для реалізації своїх амбіцій. Новими суперниками Зеленського стають впливові мери, які відкрито висловлюють незгоду з політикою центральної влади і спираються на добре налагоджені політичні машини. Багато з них уособлюють консервативні і антиреформістські сили. Боротьба за посади мерів Києва, Дніпра, Харкова та Одеси може призвести до гострих конфліктів між командою Зеленського та місцевими елітами.

Джерело: https://zik.ua/blogs/piat_vyklykiv_dlia_zelenskoho_na_druhyi_rik_prezydentstva_969372

Залишити відповідь