18.01.2022

Протягом найближчих тижнів Франція та Німеччина ініціюють зустріч у “нормандському форматі”

нормандська четвірка
Фото з відкритих джерел

Франція і Німеччина мають намір запропонувати спільний погляд щодо архітектури європейської безпеки

Франція й Німеччина ініціюють чергову зустріч в “нормандському форматі” вже протягом кількох наступних тижнів. Про це під час пресконференції за підсумками зустрічі з колегією Єврокомісії для представлення пріоритетів Французького головування ЄС на наступні пів року заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає “Укрінформ”.

“Ми запропонуємо наш спільний погляд щодо архітектури європейської безпеки, і ми вже це робимо в поточній ситуації, наприклад, у випадку з Україною. Це нормандський формат. З канцлером Шольцем (федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц – ред.) ми запропонували провести ще одну зустріч протягом наступних тижнів”, – сказав Макрон.

Французький лідер зазначив, що геополітична ситуація в регіоні потребує, щоб Європа і ЄС пропонували своє бачення, діяли та сідали за стіл переговорів з усіма учасниками, щоб просуватися вперед у цих ключових напрямках.

Він додав, що одним із пріоритетів французького головування в раді ЄС буде завершення роботи над стратегічним компасом ЄС, який має визначити пріоритети розвитку спільних спроможностей Європи у сфері безпеки й оборони.

Новини за темою: У Москві стартувала нормандська зустріч радників без участі України

Нагадаємо, заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що Росія готова провести наступні перемовини з Україною щодо Донбасу у “нормандському форматі”, а не окремо з представниками Франції та Німеччини.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/07/protiahom_naiblyzhchykh_tyzhniv_frantsiia_ta_nimechchyna_initsiiuiut_zustrich_u_normandskomu_formati_1020441

Залишити відповідь