Пт. Лют 26th, 2021

Посол України обурився через заяву президента Німеччини про нацистську окупацію у Другій світовій

Поділіться записом
Андрій Мельник Фото з відкритих джерел

За словами дипломата, прирівняння СРСР до Росії є “неприпустимим перекручуванням історії”

Посол України в Німеччині Андрій Мельник обурився тим, що федеральний президент країни Франк-Вальтер Штайнмаєр виправдовує співпрацю з Росією подіями Другої світової війни. Про це дипломат повідомив у коментарі “Укрінформу”.

Зазначається, що в одному з інтерв’ю очільник Німеччини висловився фактично за добудову російського газопроводу “Північний потік-2”, назвавши енергетичні відносини “майже останнім мостиком між Росією та Європою”.

Штайнмаєр заявив, що для німців важливим є “погляд на дуже мінливу історію з Росією”. Йшлося про те, що 22 червня виповниться 80-та річниця німецького нападу на Радянський Союз, а жертвами війни стали понад 20 мільйонів людей із колишнього СРСР. “Це не виправдовує хибну російську політику сьогодні, але ми не маємо права випускати з поля зору цей ширший контекст”, – висловився президент Німеччини.

Новини за темою: Попри санкції США: У водах Данії відновилося укладання труб “Північного потоку-2”

У свою чергу, Мельник зазначив, що такі висловлювання викликали в Україні здивування і шок. “Адже у такий спосіб по суті підхоплюється десятиліттями нав’язуваний російською пропагандою наратив про те, що буцімто Німеччина повинна нести свою історичну відповідальність і спокутувати свою вину за варварські злочини нацистської окупації лише перед Росією”, – сказав посол.

На думку дипломата, таке трактування, коли СРСР автоматично прирівнюється до Росії, є “абсолютно неприпустимим перекручуванням історії”.

“Якби під час візиту до Києва пан Штайнмаєр свого часу відвідав Національний музей історії України у Другій світовій війні на дніпрових схилах, то він би дізнався про те, що саме український народ зазнав колосальних втрат під час нацистської навали і розв’язаної Третім рейхом війни на винищення та поневолення”, – додав Мельник.

Також посол нагадав, що не менше 8 мільйонів жителів України були замордовані айнзацгрупами СС та вермахтом, серед яких понад 5 мільйонів – це мирні жителі.  При цьому з 6 мільйонів українців, які боролися проти нацистської Німеччини у лавах Червоної армії, більш ніж половина загинули на полі бою або були закатовані в таборах військовополонених.

Новини за темою: Мінекономіки Німеччини закликало Берлін не зупиняти “Північний потік-2”: “Ми втратимо гігантські інвестиції”

Нагадаємо, нещодавно Андрій Мельник заявив, що будівництво газогону “Північний потік-2” негативно впливає на політичний імідж Німеччини на міжнародній арені. Дипломат переконаний, що це призведе до “непоправних наслідків для майбутнього Європи”.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/posol_ukrainy_oburyvsia_cherez_zaiavu_prezydenta_nimechchyny_pro_natsystsku_okupatsiiu_u_druhii_svitovii_995641

Залишити відповідь