26.01.2022

Посол у ФРН: Якщо Україна буде поза НАТО, Путін нападатиме знову й знову

Київ сподівається, що новий уряд ФРН перегляне свою політику щодо України і підтримає її прагнення вступити в ЄС і НАТО.

Про це заявив посол України у ФРН Андрій Мельник 6 січня в ефірі радіо WDR, передає Укрінформ.

За словами посла, в Україні сподіваються, що новий уряд, новий канцлер і міністр закордонних справ ФРН візьмуть інший курс щодо Росії та України. «Йдеться про те, що Україна має сприйматися як частина політичної Європи», – пояснив Мельник.

Він нагадав, що питання членства України в ЄС і НАТО роками лежить на столі. Й наразі треба прийняти «складне та мужнє рішення» та запустити процес надання Києву членства в оборонному блоці НАТО, щоб Україна перестала бути «сірою зоною в Європі, де роками панує безпековий вакуум, що його заповнює Росія, щоб запобігти загрозі нової війни».

Йдеться, за словами дипломата, про основоположне: чи можна дозволити росіянам застосовувати право вето в питаннях, які стосуються суверенітету інших країн, зокрема, щодо їх права обирати, членом яких структур ставати.

Українці, зазначив посол, не бачать іншого шляху ніж членство в альянсі, який є «єдиним якорем безпеки в Європі». «Якщо ми залишатимемося зовні, це спонукатиме Путіна нападати знову й знову», – додав Мельник. Окрім того, Україна, за його словами, не лише хоче користуватися перевагами членства в НАТО (зокрема, пункту 5 Статуту), але й сама робити внесок у зміцнення безпеки Європи.

Це ж, зазначив посол, стосується членства в Європейському Союзі. Дуже швидко в Німеччині забули, що взимку 2013-2014 рр. українці вийшли на Майдан не лише проти режиму Януковича, але також за перспективу членства в ЄС, нагадав він.

Фото Ольги Танасійчук

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3381127-posol-u-frn-akso-ukraina-bude-poza-nato-putin-napadatime-znovu-j-znovu.html

Залишити відповідь