Вт. Тра 18th, 2021

Польща є двигуном в ЄС щодо політики санкцій проти Росії – Дещиця

Польща виступає не лише за збереження, але і можливе посилення санкцій проти Росії, якщо та й надалі загострюватиме ситуацію на сході України.

Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

“Польські політики на рівні європейських та євроатлантичних структур готові піднімати питання щодо надання підтримки Україні та прийняття конкретних рішень по запровадженню секторальних санкцій проти Росії у разі ескалації Москвою ситуації на кордоні. Польща виступає двигуном політики санкцій проти Москви, якщо ситуація цього вимагатиме”, – підкреслив Дещиця.

Читайте також: Польща підтримає дії, які не дозволять Росії нарощувати ескалацію – Бюро нацбезпеки

За його словами, Польща приділяє багато уваги ситуації на сході Україні на всіх рівнях – канцелярії президента РП, МЗС, Сейму та Сенату Польщі.

Посол зауважив, що як тільки відбулося загострення ситуації, то глава МЗС Польщі Збігнєв Рау прийняв рішення здійснити візит в Україну. На місці він продемонстрував підтримку Києву й отримав інформацію, що склалася, безпосередньо від міністра та українських представників у контактній групі.

Він звернув увагу, що в середу під час обговорення в польському Сенаті безпекової ситуації на південному сході України польські сенатори закликали до підняття питання про надання Україні плану дій щодо членства в НАТО.

Читайте також: Польща відзначає дедалі більшу активність спецслужб РФ на своїй території

Дещиця звернув увагу, що зараз в Україні з кількаденним візитом перебуває віцемаршалок Сейму Малгожата Госєвська. Вона разом з литовським, а також українським колегами – першим заступником Голови Верховної Ради Русланом Стефанчуком та заступником голови Сейму Литви Паулісом Саударгасом – в рамках проєкту Люблінського трикутника перебувають на південному сході України, аби продемонструвати підтримку Києву.

Як відомо, в середу комісія у закордонних справах і ЄС Сенату Польщі у середу ухвалила резолюцію, в якій засудила агресивні дії Росії поблизу кордону з Україною і висловила підтримку Києву.

Читайте також: Польща підтримує рішення Чехії видворити 18 російських дипломатів

Як повідомлялося, Російська Федерація останнім часом нарощує війська поблизу державного кордону України на півночі, сході та півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3232575-polsa-e-dvigunom-v-es-sodo-politiki-sankcij-proti-rosii-desica.html

Залишити відповідь