22.09.2021

Погребинський про справу Медведчука: В Україні не діє верховенство права, тут з ним не рахуються

Михайло Погребинський


ZIK.UA

В Україні не діє верховенство права, тут з ним не рахуються. Таким чином директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський в ефірі телеканалу “Перший Незалежний” відповів на питання про те, чи може на тлі суду над головою політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народним депутатом Віктором Медведчуком відбудуться Україна як правова держава.

“Те, до чого ми сьогодні прийшли, не дає жодних підстав стверджувати, що відбулася держава, яка відповідно до Конституції є соціальною, де поважаються права людини, де діє верховенство права. Тим більше, що ми підписали відповідні міжнародні документи”, – зазначив експерт.

Він зазначив, що на практиці із зобов’язаннями, обумовленими в міжнародних документах, не рахуються, а рахуються тільки з балансом сил, які є в даний момент в українському суспільстві.

“На даний момент є меншість, яка має намір привести країну до ситуації, коли в Україні всі тільки українці. До чого це все веде: поки є така активна пасіонарна меншина, здатна нав’язати нейтральним людям, змусити їх будуватися в цю лінію-зробити гомогенною українську державу, щоб всі були українці, говорили тільки по-українськи, щоб телеканали використовували тільки українську мову і ця меншина зуміла це зробити”, – підкреслив Погребинський.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “опозиційна платформа – за життя” Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради “опозиційної платформи – за життя” Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: https://zikua.tv/news/2021/08/25/pohrebynskyi_pro_spravu_medvedchuka_v_ukraini_ne_diie_verkhovenstvo_prava_tut_z_nym_ne_rakhuiutsia_1010397

Залишити відповідь