06.12.2021

Погоди не зроблять: Експерт пояснив, чому транш від МВФ у 700 млн дол. не є панацеєю для України

Кандидат політичних наук Олексій Якубін


Перший Незалежний

З літа Україна не отримувала траншів і при цьому не мала якихось великих проблем, стверджує він

Кошти у розмірі 700 млн доларів у вигляді другого траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) істотно не вплинуть на ситуацію в Україні. Таку думку висловив кандидат політичних наук Олексій Якубін.

“Я не виключаю, що більшість цих коштів піде просто на покриття боргу перед тим же МВФ, який в нас вже є. Ми з літа минулого року загалом не отримували жодного траншу. При цьому спокійно це пережили. Я б не сказав, що ми мали якісь супервеликі проблеми. Тут, звісно, грала кон’юнктура зовнішнього ринку, чому ми достатньо легко пройшли цю історію. Але при цьому ми з вами за цей час, навіть не отримуючи нових кредитів, платили за тіло по кредиту. Кредитні програми МВФ мають таку дивну властивість. Тому ці 700 млн, мені здається, вони реально погоди не зроблять”, – сказав він.

Також експерт нагадав, що в проєкті держюджету на наступний рік кожна 3-я гривня – це гривня, яку доведеться платити кредиторам.

“Кожна 3-я гривня з бюджету – більше 1-го трильйона гривень, це величезні суми. Це ці суми, які б ми могли спрямувати на розвиток, тобто на соціальні програми… Слід розуміти, що немає прецедентів країн, які б виконували програму з МВФ і від цього стали багатими. Програма МВФ не може замістити економічну стратегію розвитку країни, як це є в нас, коли нам пропонується програма, ніби це є якоюсь панацеєю”, – додав Якубін.

Новини за темою: Продовження кредитної програми: Названо умови меморандуму України з МВФ

Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд прийняв рішення про перший перегляд програми Stand-by з Україною та виділив транш на 700 млн доларів.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/pohody_ne_zrobliat_ekspert_poiasnyv_chomu_transh_vid_mvf_u_700_mln_dol_ne_ie_panatseieiu_dlia_ukrainy_1018159

Залишити відповідь