Вт. Лип 27th, 2021

Податкова амністія: Яке майно українці можуть декларувати добровільно

Перший Незалежний
Перший Незалежний

Український інформаційний телеканал

Податкова декларація

Відсоткова ставка податку залежатиме від розміру активу

Верховна Рада України днями ухвалила один закон із пакета законопроєктів щодо податкової амністії. Відповідно до документа в країні буде запроваджено добровільне декларування для фізичних осіб. Це, на думку авторів проєкту закону, дозволить збільшити надходження до держбюджету.

Детальніше про правила, які прописані в документі, та майно, яке підлягає декларуванню, в матеріалі “Першого Незалежного”.

Про що законопроєкт

Верховна Рада в цілому підтримала проєкт закону № 5155 про стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом впровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету.

Документ подано до парламенту наприкінці лютого цього року, а 30 березня його прийняли у першому читанні. Мета проєкту закону – стимулювати детенізацію доходів і підвищити податкову культуру українців.

У пояснювальній записці йдеться про введення добровільного декларування для фізичних осіб. Українці повинні за бажанням документувати належні їм активи та сплачувати одноразовий збір до державного бюджету.

Кампанію з добровільного одноразового декларування активів фізосіб пропонують розпочати з цієї осені. Держава обіцяє надати гарантії у частині звільнення декларантів від адміністративної та кримінальної відповідальності за несплату податків і зборів із доходів.

Добровільне декларування має стартувати з 1 вересня 2021 року і завершитися 1 вересня 2022 року. Протягом цього часу фізичні особи мають задекларувати активи, які були придбані до 1 січня 2021 року, але з яких не сплачені податки.

При цьому законопроєктом пропонується не поширювати на фізичних осіб, котрі подали одноразову добровільну декларацію, норму закону “Про валюту і валютні операції”, за якою особа може бути притягнута до відповідальності.

Новини за темою: Покарання за неправду в деклараціях: Що передбачає закон та чому Зеленський його ветує

Скільки податків потрібно сплатити

Закон передбачає сплату податків за придбані активи у таких розмірах:

  • 5% – з легалізованих активів в Україні;
  • 7-9% – з іноземних активів;
  • 2,5% – з облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

У законі йдеться про дозвіл розподілити платіж за допомогою розстрочки, проте у такому випадку застосовуватимуть ставки у розмірі 6%, 11,5% та 3% відповідно.

При цьому не оподатковуватимуть таке майно:

  • квартиру площею до 120 кв. м;
  • будинок площею до 240 кв. м;
  • технічні споруди площею до 60 кв. м;
  • земельні ділянки – у межах норм безкоштовної приватизації.

Окрім цього, документ передбачає, що всі ті, хто виконував функції держави після 2010 року, тобто політики, чиновники різних рангів та правоохоронці, не підпадатимуть під дію закону і не будуть звільнені від відповідальності за корупцію і незаконне збагачення.

Новини за темою: Що передбачає запропонована Зеленським нульова декларація

Мета закону про одноразове декларування

Прийняття закону сприятиме забезпеченню передумов для проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів.

А це, своєю чергою, дасть змогу створити стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування в Україні, а також підвищити ефективність протидії розмиванню податкової бази, залучити в українську економіку додаткові ресурси та її активізувати, збільшити надходження до бюджету.

Новини за темою: До кінця року на сайті НАЗК буде обмежений доступ до реєстру декларацій

Як впроваджуватимуть податкову амністію

Окрім законопроєкту № 5155, минулого тижня парламент мав розглянути та проголосувати за проєкт закону № 5153 про амністію капіталу, але не склалося. Розгляд законопроєкту про зміни до Податкового кодексу щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом впровадження добровільного декларування фізособами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету перенесли.

Відповідно до документа, податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання.

Основна його мета – детінізація економіки шляхом декларування активів. Документ передбачає у період з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року провести одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб. Вони мають сплатити одноразовий збір: 5% – щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% – для розміщених за кордоном; 2,5% – щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/podatkova_amnistiia_yake_maino_ukraintsi_mozhut_deklaruvaty_dobrovilno_1004725

Залишити відповідь