26.09.2021

Піховшек: Байден має дати Зеленському індивідуальний урок щодо свободи преси, тому що права журналістів потрібно поважати


112ua.tv

Президент США Джо Байден має дати своєму українському колезі Володимиру Зеленському індивідуальний урок щодо свободи преси, тому що права журналістів потрібно поважати. Про це у ході акції під посольством США, організованій Фондом захисту свободи слова та представниками незаконно закритих владою телеканалів “112 Україна”, ZIK, NewsOne і “Перший Незалежний”, а також сайтів “Страна.UA” та “Шарій.Net”, заявив ведучий “Першого Незалежного” В’ячеслав Піховшек.

“Ми вважаємо, що початок учбового року – 1 вересня, досить непоганий день для того, щоб президент Байден дав президенту Зеленському індивідуальний урок стосовно свободи преси, стосовно того, що потрібно поважати права журналістів. Я не кажу, що захищати, по великому рахунку, від Зеленського захисту вже ніхто не потребує, а дійсно поважати права журналістів і дійсно дати можливість людям працювати. Для цього треба дуже мало. Всього на всього, не порушувати закон, всього на всього, говорити про те, що він дозволяє існування в Україні політичного і журналістського плюралізму, виступати з очевидними абсолютно речами, які записані в Конституції України. На мій погляд, Зеленський остаточно при закритті “Страна.UA” поїхав дахом і вважає, що він має право, незрозуміло наскільки він його привласнив, хто йому таке право делегував – закривати все, що завгодно. Я думаю, якби він міг відкривати все, що завгодно – то ми б побачили наступний крок цієї своєї волі і цього свавілля”, – зазначив він.

При цьому Піховшек додав, що сьогодні журналісти чотирьох незаконно закритих владою телеканалів, а також сайтів “Страна.UA” та “Шарій.Net” прийшлипід посольство США для того, щоб побачити, чи президент Байден дослухається до їхнього прохання.

“Байден на зустрічі 18 у Женеві з президентом Путіним сказав “ну, я як президент США, я не можу не захищати права людини” була така фраза у нього на пресконференції. Нехай, покаже, як він захищає права не всіх людей, а, принаймні, професійної групи українських журналістів”, – наголосив ведучий.

Піховшек додав, що йому не подобається воювати за свободу слова, але наразі він змушений це робити.

“Коли людина працює і займається журналістикою їй нема, коли боротися, їй нема, коли захищатися, тому що є умови працювати. Але, на жаль, ми зараз поставлені в таку ситуацію особисто Зеленським, при якій ми змушені виборювати це право на свободу слова. І тут варіант уже не журналістики – тут або лягти і здатися або боротися і далі відстоювати свої права. Люди, які зібралися тут, звичайно, хочуть другий варіант”, – резюмував він.

Нагадаємо, сьогодні, 30 серпня, журналісти незаконно закритих телеканалів, 112 Україна, NewsOne, ZiK, а також першого Незалежного, представники Страна.иа і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади щодо представників ЗМІ в посольство США і диппредставництво прийняло його.

Відповідна передача листа відбулася на численній акції, організованій представниками незаконно закритих владою ЗМІ, а також Фонду захисту свободи слова. Журналісти зібралися під стінами посольства США, щоб під час зустрічі з президентом України Зеленським, президент США Джозеф Байден розумів, з ким саме він веде переговори – з людиною, яка закрила опозиційні ЗМІ у своїй країні.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна“, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна“, NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора “Страни” Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шарій. 

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу “НАШ”. Причина – виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив розпалюючі ворожнечу фрази.

Нагадаємо, 23 серпня сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники “Кримської платформи”. Влада нацькувала на журналістів поліцію і Нацгвардію.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/pikhovshek_baiden_maie_daty_zelenskomu_indyvidualnyi_urok_shchodo_svobody_presy_tomu_shcho_prava_zhurnalistiv_potribno_povazhaty_1010836

Залишити відповідь