20.01.2022

Переговори з Росією наразі не дали практичних результатів – американська експертка

Два раунди переговорів з Російською Федерацією, які вже відбулися у Женеві та Брюсселі, поки що не мають практичних результатів, і Вашингтон ще не знає остаточних намірів Кремля.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму “Переговори Захід vs Росія: чи вдасться зупинити новий напад Кремля?” заявила заступниця директора Центру Євразії Атлантичної Ради (США) Мелінда Гарінґ.

“Чи є якісь практичні результати (від зустрічей, що відбулися — ред.)? Поки що ні. Добре говорити, вести діалог, але поки що ніяких проривів не було. Я думаю, що було дуже неправильно з боку Вашингтону не вимагати деескалації до переговорів з Росією. Це треба було зробити заздалегідь”, – наголосила Гарінґ.

Вона також відзначила, що Вашингтон не знає остаточних намірів Путіна, водночас не можна сказати, що війна неминуча.

“Вашингтон ще не знає остаточних намірів Путіна. Вимоги Москви – це те, над чим ми маємо пильнувати, оскільки їхні вимоги є безперспективними для Заходу. Вони наполягають, щоб НАТО не включало ніяких нових членів. Чи означає це, що війна неминуча? Ні, не обов’язково. Це можливо, але не є неминучим”, – вважає Гарінґ.

Заступниця директора Центру Євразії Атлантичної Ради відзначила, що кількість російських військ біля кордонів України може зрости зі 125 тисяч до 175 тисяч, і це свідчить про можливість широкомасштабної агресії, однак рішення про її початок залежатиме лише від Путіна.

Гарінґ також наголосила, що успіх російської дипломатії наразі багато у чому залежатиме від того, на скільки країни Заходу приймуть ультиматум РФ.

Як повідомляв Укрінформ, упродовж поточного тижня відбуваються чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Зокрема, перший раунд переговорів між Росією і США відбувся в понеділок у Женеві. У Брюсселі в цей же день пройшло засідання Комісії Україна-НАТО за участі віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, напередодні засідання Ради НАТО-Росія, що відбулося сьогодні в штаб-квартирі Альянсу.

Сьогодні ввечері ситуацію з безпеки в Європі та навколо України в рамках неформальної зустрічі у французькому місті Брест обговорять міністри оборони країн Євросоюзу, завтра ця дискусія продовжиться за участю міністрів закордонних справ ЄС.

На цьому тижні також відбудеться обговорення поточного стану європейської безпеки в рамках ОБСЄ.

Фото: Інститут Горшеніна

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3383996-peregovori-z-rosieu-narazi-ne-dali-prakticnih-rezultativ-amerikanska-ekspertka.html

Залишити відповідь