Пт. Жов 23rd, 2020

ОПЗЖ вимагає від Офісу генпрокурора і МВС притягнути до відповідальності націонал-радикалів, які влаштували моральний терор щодо виборців

Поділіться записом
Василь Німченко
Пресслужба “Опозиційної платформи – За життя”

Партія “Опозиційна платформа – За життя” вимагає від офісу Генпрокурора і МВС вжити заходів щодо притягнення до відповідальності радикально налаштованих молодиків, які влаштовують в Черкасах провокації проти ОПЗЖ.

Відповідне звернення направив міністру внутрішніх справ і генеральному прокурору народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Василь Німченко повідомляє пресслужба політсили.

Так, у депутатському зверненні вказується, що вночі 25 вересня в Черкасах група осіб навмисно знищила агітаційні білборди ОПЗЖ. І цей факт зафіксований у зведеннях місцевої поліції. З початку агітаційного періоду націонал-радикали встали на шлях морального терору, заподіяння шкоди і знищення наочної агітації.

“Згідно з повідомленням правоохоронних органів, під час відпрацювання плану Перехоплення злочинців виявлено, що близько 5 осіб навмисно знищували білборд з матеріалами політичної партії “Опозиційна платформа – За життя”, який знаходився на перехресті вулиць Чигиринська та Пацаєва”, – йдеться у зверненні Василя Німченка.

Народний депутат зазначив, що зазначені особи явно вчинили ці дії умисно, оскільки використовували транспорт і спеціальну техніку як знаряддя злочину, щоб зрізати металоконструкції білбордів.

Таким чином, у діях цієї злочинної групи в наявності кваліфікуючі ознаки злочинів, передбачених ч. 2 ст. 157 Кримінального кодексу України, а саме: перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, поєднане з застосуванням насильства, пошкодженням майна, що спричинило тяжкі наслідки (матеріальну шкоду у великих розмірах), а також перешкоджання, внаслідок вчинення насильницьких дій, діяльності політичної партії і проведення виборчих процесів.

Оскільки це умисне знищення наочної агітації та майна в публічному місці було вчинено з особливою зухвалістю та винятковим цинізмом, такі дії мають ознаки хуліганства, вчиненого за обтяжуючих обставин групою осіб, та підпадають під санкцію ч.2 ст. 194 та ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України.

Але при цьому люди, які підозрюються в таких серйозних злочинах, незабаром після затримання були відпущені.

“Належних дій з боку правоохоронних органів не було зроблено-транспортні засоби не вилучені (як предмет скоєння злочину), а затримані – відпущені”, – вказав Василь Німченко.

Він також нагадав, що подібні дії різного роду радикальні угруповання здійснюють не тільки в Черкаській області, а й в інших регіонах України. 

“Враховуючи рецидив зазначених дій у місті Черкаси та на території інших областей України, дії націонал-радикалів, крім іншого, містять ознаки морального терору проти представників політичних сил, у конкретному випадку – політичної партії “Опозиційна платформа – За життя””, – підкреслив Василь Німченко у своєму депутатському зверненні, направленому Арсену Авакову.

Раніше голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук розповів, чому націонал-радикали в Україні відчувають вседозволеність.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/opzzh_vymahaie_vid_ofisu_henprokurora_i_mvs_prytiahnuty_do_vidpovidalnosti_natsional_radykaliv_iaki_vlashtuvaly_moralnyi_teror_shchodo_vybortsiv_982743

Залишити відповідь