Вт. Жов 20th, 2020

ОБСЄ готова бути посередником, але не арбітром на Донбасі, – голова місії в Україні

Поділіться записом
Яшар Халіт Чевік. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

За словами голови СММ ОБСЄ, місія може підтримати подальшу координацію між сторонами, якщо сторони цього попросять

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік заявив, що місія готова сприяти подальшій координації між сторонами конфлікту на Сході України задля досягнення мирного врегулювання, однак “не може стати арбітром”. Про це він сказав під час свого звернення до Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає “Укрінформ”.

“СММ може підтримати подальшу координацію між сторонами у рамках своєї функції сприяння діалогу, якщо сторони цього попросять. Однак СММ не може стати арбітром”, — наголосив Чевік.

Він нагадав, що низка заходів, узгоджених Тристоронньою контактною групою 22 липня, все ще залишається нереалізованою.

“Нещодавнє зменшення рівня насильства на Донбасі, після прийняття ТКГ додаткових заходів щодо посилення режиму припинення вогню, ще раз демонструє, що за умови наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів на місцях. Після початку дії додаткових заходів 27 липня жодного цивільного не було вбито чи поранено внаслідок обстрілів чи перестрілок”, — зазначив голова СММ ОБСЄ.

Яшар Чевік також поінформував, що досі залишаються обмеження, накладені на лінії зіткнення незаконними збройними формуваннями, що суттєво перешкоджає переміщенню місії в райони, не контрольовані урядом України.

“Цей факт, а також постійні обмеження свободи пересування, переважно у непідконтрольних уряду районах, та обстріли і “глушіння” безпілотників, значно обмежує можливості місії з моніторингу та звітування про безпекову ситуацію”, – резюмував очільник СММ в Україні.

Новини за темою: На Донбасі жінка з дитиною підірвалися на міні, – звіт ОБСЄ

Нагадаємо, 10 вересня повинно було відбутися інспектування українських позицій поблизу Шумів на Донбасі. 

Однак, у день, коли повинна була пройти перевірка, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що інспекцію українських позицій поблизу Шумів на Донбасі перенесено, адже представники НЗФ висунули нові вимоги.

Згодом, віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Рєзніков звинуватив Росію у зриві інспекції СММ ОБСЄ сірої зони в селищі Шуми Донецької області.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/obsye_hotova_buty_poserednykom_ale_ne_arbitrom_na_donbasi_holova_misii_v_ukraini_983180

Залишити відповідь