Вт. Жов 27th, 2020

Новий Буг на Миколаївщині – на межі екологічного лиха

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

Очисні споруди вкрай потрібні в місті Новий Буг на Миколаївщині. Однак через бездіяльність посадовців проблема не вирішується. Ще в 1990-х роках були повністю вирізані труби на очисних спорудах, відтоді система не працює, а стічні води потрапляють просто у ставок, спричиняючи ситуацію на межі екологічної катастрофи.

Шляхи вирішення проблеми обговорювалися під час візиту представниць Жіночого руху політичної партії “За майбутнє” до Нового Бугу в рамках всеукраїнського туру, повідомляє “УНІАН“.

Кандидат у мери Нового Бугу від партії “За майбутнє” Віталій Крикун зауважив: екологічна ситуація в місті дуже погана. Її спричинила бездіяльність влади.

“Якби було бажання й кошти, проблему вже давно б вирішили. Очисні споруди зруйновані, все вирізано, колектори не працюють. Відповідно там дуже неприємний запах”, − розповів він.

Наразі багато житлових будинків, коледж, лікарня відключені від централізованої каналізації. Потрапляючи в ставок, стічні води спричиняють загибель риби. Колишня зона відпочинку стала місцем екологічного лиха.

Як зауважила очільниця Жіночого руху партії “За майбутнє” Ірина Суслова, орієнтовна вартість вирішення проблеми Нового Бугу – 10 млн грн. Але невелике містечко, що має бюджет 100 млн грн на рік, не може собі дозволити такі витрати.

“Чи можна щось зробити? Так! У нас є Державний фонд регіонального розвитку, є народні депутати. Питання: чого це не робиться? Це питання, в першу чергу, до місцевої влади й до уряду, який, певно, працює не за призначенням – недопрацьовує. Або не розуміє наслідків, до яких призведе недбалість у такому питанні”, − сказала Ірина Суслова.

Проблему потрібно вирішувати негайно, а це можливо зробити, встановивши систему “Біотал” у віддалених районах, де немає централізованої каналізації. Спільними зусиллями можна добитися виділення фінансування, але для цього Новому Бугу потрібна дієва місцева влада, яка візьме ініціативу у свої руки.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/novyi_buh_na_mykolaivshchyni__na_mezhi_ekolohichnoho_lykha_983619

Залишити відповідь