Нд. Лют 28th, 2021

Німеччина виділить понад 20 мільйонів євро на підтримку опозиції Білорусі

Поділіться записом

Гайко Маас

Фото з відкритих джерел

Серед іншого гроші витратять на стипендії та підтримку незалежних ЗМІ

Влада Німеччини вирішила виділити близько 21 млн євро на підтримку представників опозиції Білорусі. Про це повідомив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, передає пресслужба німецького дипвідомства.

Зазначається, що зокрема ці кошти підуть на стипендії студентам, які були виключені через участь у протестах. Крім того, фінансову підтримку отримають і незалежні засоби масової інформації.

“Будьте впевнені: Німеччина і ЄС на вашому боці. Ми ввели санкції проти Лукашенка і його режиму. І ми розробили план дій “Громадянське суспільство Білорусі” на суму до 21 млн євро”, – висловився дипломат, звертаючись до прихильників опозиції Білорусі.

Водночас міністр анонсував створення механізму збору доказів проти порушників прав людини. “Надамо психологічну допомогу жертвам катувань та надамо притулок переслідуваним білорусам в Німеччині. І ми створимо механізм для збору доказів проти тих, хто порушує права людини. Настане день, коли вони будуть притягнуті до відповідальності. Настане день, коли народ Білорусі зможе жити в умовах демократії, свободи і верховенства закону”, – сказав Маас.

Новини за темою: Тихановська від імені білоруської опозиції отримала премію Сахарова

Нагадаємо, нещодавно білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська закликала Євросоюз, Велику Британію, США та Канаду розширити санкції, розслідувати злочини режиму та допомогти білорусам в отриманні європейських вакцин від COVID-19. Також опозиціонерка звернулася до зазначених країн із проханням сприяти діалогу про нові вибори.

Джерело: https://zikua.tv/news/world/nimechchyna_vydilyt_ponad_20_milioniv_ievro_na_pidtrymku_opozytsii_bilorusi_995596

Залишити відповідь