18.01.2022

Ні у президента, ні у РНБО немає повноважень закривати телевізійні канали, – Медведчук

Віктор Медведчук
Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України Віктор Медведчук
112ua.tv

Повноважень закривати телеканали, немає ні у президента України Володимира Зеленського, ні у Ради національної безпеки і оборони. З такою заявою виступив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук.

“Суть не в тому, що не було засідання. Було, не було, яке це має значення, якщо згідно Конституції і чинного законодавства, РНБО не володіє правом, як і президент у своєму указі не може, не має таких повноважень, як закривати телевізійні канали, які підлягають припиненню мовлення тільки через позбавлення ліцензії, яке може мати місце при будь – яких порушеннях в судовому порядку”, – сказав він. 

Медведчук зазначив, що так були закриті три канали на початку року: ZIK, NewsOne, 112.

“Так закриті і “Перший Незалежний” зараз і вимкнений з ефірного мовлення UkrLive. Всі ці п’ять каналів об’єднує одне – вони всі були опозиційні стосовно влади, вони були об’єктивно і вимушено опозиційні до влади, тому що влада заслужила на об’єктивну оцінку очима журналістів”, – додав народний депутат.

Нагадаємо, 28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – “Перший Незалежний” і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п’ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу “Перший Незалежний” після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі “першого незалежного” – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади – вся Україна.

В “опозиційній платформі-за життя” відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали “Перший Незалежний” і UkrLive, а також медіахолдинг “Новини”, який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і “Перший Незалежний” є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів “UkrLive” і “Перший Незалежний” звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейським політикам, чиновникам і міжнародним журналістським організаціям – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовій спільноті нагадали і про те, що” 112 Україна”, NEWSONE і ZIK,”UkrLive” і “Перший Незалежний” не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу “Дім”, суспільного мовника” UA: Перший”, телеканалів “НАШ”, “Еспресо”, “Прямий”, “Україна” та “Україна 24”, інтернет-видань “Страна.юа” і “Шарий.net”. 

Джерело: https://zikua.news/news/politics/ni_u_prezydenta_ni_u_rnbo_nemaie_povnovazhen_zakryvaty_televiziini_kanaly_medvedchuk_1020205

Залишити відповідь