Ср. Жов 21st, 2020

“Не діліть людей на сорти”: Меджліс закликав Офіс президента повернути 100 українців з Сирії

Поділіться записом
Рефат Чубаров
Фото з відкритих джерел

За словами Чубарова, щотижня Меджліс отримує 2-3 звернення про допомогу

Закликаю чинну владу, зокрема Офіс президента, сприяти поверненню з Сирії 100 українських громадян, які перебувають у таборі для біженців. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Інтерфакс-Україна.

“Мені здається, що для подальших кроків немає політичного рішення. Я просто не розумію ставлення Офісу президента України, я говорю відкрито. Я не хочу говорити банальні речі про те, що життя кожної людини безцінне. Я дуже аплодую, коли ми, як держава, робимо, все для того, щоб врятувати 5,7,10 людей… Але ще раз хочу сказати, коли люди опиняються в умовах, коли їхньому життю загрожує небезпека, ми повинні бути однаково зобов’язаними і відповідальними. Щодо біженок в Сирії я такої відповідальності з боку Офісу президента абсолютно не бачу”, – сказав Чубаров.

За його словами, Меджліс постійно намагається допомогти українцям повернутися на Батьківщину, однак, з серпня 2019 року ця робота сповільнилася, а потім і зовсім припинилася. При цьому вони щотижня отримують 2-3 звернення про допомогу.

Так, станом на травень 2019 року було складено список з 72 осіб, 43 з яких – діти до 17 років. Після цього було звернення за допомогою до державних органів України.

Водночас глава Меджлісу зазначив, що за його інформацією, на цей час в сирійському таборі Ель-Холі знаходяться понад 85 тис. людей.

“Я хотів би, щоб українська реальна влада, та, яка сьогодні править Україною, здійснює на основі Конституції, законів України всі повноваження, щоб вона і тут виконувала свої повноваження. Я ніяк не можу погодитися з тим, що коли ми рятуємо громадян, ми повинні їх ділити на сорти”, – додав Чубаров.

Новини за темою: ОП передав Меджлісу розсекречені документи про депортацію кримських татар у 1944 році

Нагадаємо, раніше народний депутат України від партії “Європейська солідарність” Мустафа Джемілєв заявив, що Служба безпеки України передала лідерам Меджлісу на затвердження список осіб для обміну утримуваними особами з РФ.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/ne_dilit_liudei_na_sorty_medzhlis_zaklykav_ofis_prezydenta_povernuty_100_ukraintsiv_z_syrii_982410

Залишити відповідь