26.01.2022

МЗС РФ вимагає від США гарантії, що Україна не вступить в НАТО

Сергій Рябков. Фото: ТАСС
Сергій Рябков. Фото: ТАСС

За його словами, це питання національної безпеки Росії

Росія вимагає залізобетонні гарантії від Сполучених Штатів, що Україна і Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу (НАТО). Про це повідомив заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков під час брифінгу.

“Ми підкреслюємо, що для нас це абсолютно обов’язково – упевнитися, що Україна ніколи не стане членом НАТО. Ми хотіли б, щоб на мадридському саміті НАТО формула, прийнята Бухарестським самітом у 2008 році, була б відкликана і замінена на наступне: “Україна і Грузія ніколи не стануть членами Північноатлантичного альянсу”, – зазначив він.

При цьому Рябков наголосив, що РФ набридли “порожні розмови, напівобіцяння, неправильні тлумачення”.

“Ми не довіряємо іншій стороні. Нам необхідні залізобетонні, юридично значущі гарантії, не обіцянки, а саме гарантії, зі словами “повинні”, “зобов’язані”, ніколи не ставати членами НАТО. Це питання національної безпеки Росії”, – додав замголови МЗС Росії.

Новини за темою: Росія погрожує “вжити заходів”, якщо США та НАТО не відгукнуться на її “гарантії безпеки”

Нагадаємо, що сьогодні у швейцарській Женеві розпочалися переговори представників США та РФ про так звані “гарантії безпеки”.

Також глава російської делегації Сергій Рябков заявив, що Російська Федерація не піде на компроміси під час переговорів із США в Женеві щодо так званих гарантій безпеки, до них мають готуватися американські партнери.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/10/mzs_rf_vymahaie_vid_ssha_harantii_shcho_ukraina_ne_vstupyt_v_nato_1020519

Залишити відповідь