Пт. Лип 30th, 2021

Микола Азаров: Продовження арешту Медведчуку – це свавілля і розправа, оскільки всі звинувачення сфабриковані

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук під час судового засідання
112ua.tv

Продовження домашнього арешту голові політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народному депутату Віктору Медведчуку є свавіллям і розправою, оскільки всі звинувачення проти нього сфабриковані. Про це в інтерв’ю “Першому Незалежному” заявив експрем’єр-міністр України Микола Азаров.

“Це свавілля, по суті справи – розправа. Всі звинувачення сфабриковані. Мені це добре знайоме, тому що приблизно сім років проти мене такі самі брехливі звинувачення висуваються. Те, що відбувається щодо лідера ОПЗЖ, – це не те що негідно європейської країни, мені важко навіть навести приклади інших країн, де б так безцеремонно порушувалися права опозиції та права громадянина. Зрозуміло, що звинувачення – це нісенітниця, і вся справа шита білими нитками, і вона розпадеться. Питання одне: коли настане відповідальність для цих людей? А це настане тільки тоді, коли народ почне замислюватися, чому такі ціни, такі тарифи, чому безробіття, і коли до влади прийдуть люди, які вміють свої обіцянки виконувати.”, – сказав він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах ” 112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів ” 112 Україна”, NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/mykola_azarov_prodovzhennia_areshtu_medvedchuku_tse_svavillia_i_rozprava_oskilky_vsi_zvynuvachennia_sfabrykovani_1007477

Залишити відповідь