19.01.2022

Медведчук: Закриття Зеленським п’яти телевізійних каналів – це агонія влади

медведчук у суді_1
Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук під час судового засідання Фото з відкритих джерел

Закривши за рік п’ять телеканалів, президент України Володимир Зеленський показав всю агонію нинішньої влади. Про це заявив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук.

Говорячи про прийняту урядом стратегію інформаційної безпеки, Медведчук зазначив, що “ось цей документ, який я прочитав, я вважаю, що його можна охарактеризувати так, це агонія влади”.

“Ось точно також влада закрила протягом року п’ять телевізійних каналів. Але я не думаю, що ви знайдете хоч одну країну, де закривали за рік п’ять телевізійних каналів, це дійсно рекорд. Мабуть влада Зеленського цим пишається, ось вам результат того, тому і в цьому, і в тому, що робиться, я бачу просто агонію влади”, – вказав народний депутат. 

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – “Перший Незалежний” і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п’ять телеканалів.

Власник телеканалу UkrLive і голова парламентського Комітету зі свободи слова Нестор Шуфрич заявив, що закриття телеканалу UkrLive незабаром після першого виходу в ефір і телеканалу “Перший Незалежний” після судової перемоги і відновлення супутникового мовлення – це чергове цинічне і беззаконне позасудове рішення від Ради національної безпеки і оборони, спрямоване на встановлення цензури в Україні. Подібні дії не можна пояснити інакше, адже телеканали не порушили жодного закону, а в разі “першого незалежного” – навпаки домоглися справедливого судового рішення, яке довело незаконність колишніх рішень РНБО. Телеканали були закриті тільки тому, що так захотілося людям, які займають високі пости. 

У свою чергу голова наглядової ради Фонду захисту свободи слова Ганна Герман підкреслила, що Володимир Зеленський продовжує гробити незалежну журналістику. Але це його не врятує від швидкого і остаточного краху. Тому що в опозиції до нього вже не тільки незалежні телеканали і сайти. В опозиції до провальної політики нинішньої влади-вся Україна.

В “опозиційній платформі-за життя” відреагували на подію і заявили, що це рішення покликане знищити телеканали “Перший Незалежний” і UkrLive, а також медіахолдинг “Новини”, який був заснований журналістами закритих Зеленським телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK.

На тлі закриття двох телеканалів народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін порадив Зеленському оголосити мобілізацію в армію жінок-журналісток закритих телеканалів. А його колега Василь Німченко заявив, що рішення РНБО про припинення мовлення телеканалів UkrLive і “Перший Незалежний” є ознакою інформаційного рейдерства і узурпації влади, яка вже перейшла на рівень диктатури.

Журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів “UkrLive” і “Перший Незалежний” звернулися з відкритим листом до світової спільноти – європейським політикам, чиновникам і міжнародним журналістським організаціям – з проханням вплинути на ситуацію зі свободою слова і спробою влади ввести цензуру в Україні. Світовій спільноті нагадали і про те, що” 112 Україна”, NEWSONE і ZIK,” UkrLive “і” Перший Незалежний ” не єдині жертви чинного режиму Зеленського. Адже влада всіма способами намагається впливати на роботу державного телеканалу “дім”, суспільного мовника” UA: Перший”, телеканалів “НАШ”, “Еспресо”, “Прямий”, “Україна” та “Україна 24″, інтернет-видань ” Страна.иа “і ” Шарий.net”. 

Джерело: https://zikua.news/news/politics/medvedchuk_zakryttia_zelenskym_piaty_televiziinykh_kanaliv_tse_ahoniia_vlady_1020209

Залишити відповідь