20.01.2022

Медведчук: В Україні в останні роки повністю зруйнована Конституція. Ми повинні змінити цю ситуацію

Віктор Медведчук
Віктор Медведчук “Опозиційна платформа – За життя”

В Україні в останні роки повністю зруйнована Конституція і цю ситуацію необхідно змінити. Про це заявив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук.

“Треба виходити з того, що може бути прийнятним, ефективним, раціональним для нашої країни. Тому в статтях я кажу, що ми дійсно повинні змінювати країну, влада повинна ставити інші акценти. Сьогодні я вважаю, ми повинні змінити цю ситуацію. Критикувати – критикують усі. Ну, і взагалі, люди не люблять владу. Так як не люблять зараз – такого ще не було, на жаль, дожили до цього. Але якщо говорити про майбутнє, треба виходити з того, я в цьому впевнений, ми повинні змінити страшну, кричущу ситуацію в питаннях дотримання Конституції, прав, свобод та інших гарантій цивільних, які передбачені чинним законодавством. Ми повністю зруйнували Конституцію, особливо в останні роки. Цей процес почався при Порошенку і прогресуючими темпами триває при Зеленському. Ми повинні змінити цю ситуацію. Не може порушуватися Конституція – це основний закон. Або міняйте Конституцію, або дотримуйтесь. Тоді ми зможемо побудувати правову державу. Без правової держави далі жити не можна”, – підкреслив опозиційний політик.

Разом з тим Віктор Медведчук наголосив на необхідності відновлення економіки. “Те, що відбувається в економіці, в соціальній, гуманітарній сфері – такого не було за 30 років незалежності. Ніколи не було, ні на початку 90-х, ні на початку 2000-х.сьогодні економіка угроблена, як і соціальна сфера. Ми повинні створити інвестиційний клімат. Ми повинні відновити ставлення з сусідами, з Росією, з країнами СНД. Завоювати ринки збуту нашою продукцією на ринках азіатських і тихоокеанських країн. Ми повинні стати мостом між Європою і Росією, це дуже зручний, вигідний, корисний і прибутковий міст для розвитку економіки України. Ми повинні наповнити реальним змістом соціальну сферу. Нікчемне, нікчемне ставлення до людей обмеженої працездатності, пенсіонерів, людей похилого віку – це не бич, а злочин проти свого народу. Це треба змінити. Ми ж малюємо не просто образ майбутнього, а наповнюємо його реальним змістом. Що означає Сьогодні дотримуватися Конституції – взяти в руки, читати і дотримуватися, – зазначив голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “опозиційна платформа – за життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 Липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради “опозиційної платформи – за життя” Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагувавши на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 120 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: https://zikua.news/news/politics/medvedchuk_v_ukraini_v_ostanni_roky_povnistiu_zruinovana_konstytutsiia_my_povynni_zminyty_tsiu_sytuatsiiu_1020201

Залишити відповідь