Чт. Жов 29th, 2020

Медведчук: Україна не отримає європейську вакцину раніше 500 мільйонів жителів Євросоюзу

Поділіться записомГолова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук
Фото:”Опозиційна платформа – За життя”

Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат України Віктор Медведчук заявив, що Україна не отримає європейську вакцину раніше 500 мільйонів жителів Євросоюзу. На цьому він акцентував свою увагу в інтерв’ю чотирьом українським телевізійним каналам.

Медведчук вважає, що українська влада повинна заборонити можливість українцям брати участь у випробуваннях європейської вакцини.

“Весь сарказм цієї ситуації полягає в тому, що наших людей запрошують для того, щоб вони були об’єктом випробування цієї вакцини. Так, платять великі гроші, так, напевно, це можна розглядати як засіб заробітку. Як працевлаштування наших громадян. Але, я вважаю, влада повинна заборонити подібні дії. Бо що значить використання вакцини, добровільно, навіть якщо той чи інший громадянин проявив таке бажання і дав на це добро, – це ж загроза життю і здоров’ю людини. Чому люди наші повинні брати участь в якихось дослідах якихось там чужих закордонних дядьків, якщо вже хтось це зробив, провів цю роботу, провів дві фази випробувань, підтвердив можливість використання, готовий надати цю вакцину. А ми займаємося відкриттям або винаходом велосипеда, коли він дуже давно вже винайдений”, – зазначив нардеп.

За його словами, просування європейської вакцини нинішньою владою – це примітивний піар.

“Ось в цьому ж і є маразм дій, незрозумілість дій і пана Зеленського, і його команди. Це примітивно-піарівські ходи, які нічого спільного не мають з державним управлінням. Це не управління державою, це не влада держави, це примітивний настрій, який намагаються створити з нагоди або для тієї чи іншої дати. Сьогодні, наприклад, для виборів, для того, щоб партія “Слуга народу” отримала якомога більший результат на місцевих виборах. Ось тому і проводяться подібні дії. Давайте, ми чекаємо, коли буде європейська вакцина. А, до речі, всі пам’ятають, скільки громадян живе в ЄС? Понад 500 мільйонів. І тому, коли буде проведена вакцина, я добре розумію, що, напевно, не в першу чергу і не в перших рядах Україна зможе отримати для себе вакцину”, – підкреслив нардеп.

У той же час Медведчук зазначив, що в РФ зараз вже проходять випробування вакцини, і через 10 місяців буде вже вакциновано 70% населення.

“А Росія поставила завдання, і я чомусь впевнений, що вона його виконає: за 10-12 місяців, з яких 2 місяці вже пройшло, Росія вакцинує 70% населення країни. Це більше 100 мільйонів осіб. Чому ж ми не йдемо цим шляхом, де вже створена друга вакцина? До речі, на початку або в середині грудня буде зареєстрована третя вакцина – наукового центру Чумакова. На сьогоднішній день ефективність цієї вакцини, я не хочу зараз перераховувати ті міжнародні центри, які давали позитивну оцінку, починаючи з європейського бюро ВООЗ. Багато профільних видань оцінили ефективність цієї вакцини. У нашій заяві, партії, з приводу цього неблагорозсудного, примітивного і обмеженого ходу з боку пана Зеленського перераховуються всі ті, хто дали позитивну оцінку. Але ж найголовніше навіть не це, а те, що вона зареєстрована в Росії і почалася масова вакцинація в Росії. Там що, хочуть знищити свій народ? Я ставлю питання: там хочуть, щоб люди не вилікувалися? Там хочуть, щоб ці люди вмирали”, – додав він.

Також нардеп зазначив, що рішення з приводу придбання вакцини не можна порівнювати з рішенням про відмову в прямих поставках газу з РФ, так як мова зараз йде про життя українців.

“Тому будь-які подібні дії, пояснення, які виглядають як в “обхід нібито йдуть нормальні герої”, – це все породжує вкрай негативну оцінку влади. Але тут же питання не в тому ж, купувати або не купувати газ. Знаєте, ми колись домовилися про зниження ціни на газ на 25%, з Росією, і пряме постачання газу. Порошенко… та його трохи з трибуни не знесло, коли він почув це в ході виборчої кампанії, ще в березні 2019 року. А що, прийшов Зеленський і він це зробив? Ні. Нехай купують. Сьогодні ціна вже теж піднялася для населення до 7600 гривень, з 1 жовтня. Нехай купують дорогий. Але там газ, так, можна сидіти без газу, можна економити, можна не закуповувати газ, не користуватися теплом, гарячою водою, але тут мова йде про здоров’я людей. Про життя людей! І тому подібний цинізм, інакше назвати це не можна, з боку влади, він не просто обурює, а обурює в якихось космічних обсягах. Тому що, дійсно, влада не може собі дозволити так по-хамськи, так недбало ставитися до здоров’я і життя наших громадян”, – заявив Медведчук.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/medvedchuk_ukraina_ne_otrymaie_ievropeisku_vaktsynu_ranishe_500_milioniv_zhyteliv_yevrosoiuzu_983924

Залишити відповідь