19.01.2022

Медведчук: Перед початком кримінальних переслідувань люди з Офісу президента пропонували мені виїхати з країни

Віктор Медведчук_1
Голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народний депутат Віктор Медведчук Фото:”Опозиційна платформа – За життя”

Перед початком кримінальних переслідувань люди з офісу президента пропонували голові політради партії “Опозиційна платформа – За життя”, народному депутату Віктору Медведчуку виїхати з країни. Про це він сам заявив журналістам.

“До початку безпосередньо кримінальних переслідувань щодо мене, які готувалися кілька місяців, вже після лютого, коли були введені санкції щодо мене, моєї дружини Оксани Марченко, була маса пропозицій про те, що я повинен виїхати на кілька місяців полікуватися. Але у мене, слава богу, здоров’я поки не вимагає подібних кроків або заходів з мого боку.

Чому я повинен поїхати кудись відпочити?! Ці пропозиції приходили від близьких людей, на яких виходили представники офісу президента”, – зазначив Медведчук.

Більш того, підкреслив політик, коли почалося вже кримінальне переслідування, то йому неодноразово пропонували, щоб він відмовився в майбутньому від занять політичною діяльністю і взагалі пішов з політики. Мовляв, тоді можуть бути розглянуті якісь варіанти послаблення в цьому злочинному тиску.

“Природно і перші, і другі – всі отримали відмову. Я сказав, що я бігати не збираюся, я готовий до будь – яких переслідувань з боку влади, Я не вважаю себе винним і не бачу, в чому я винен з урахуванням тієї діяльності, яку я ввів не тільки зараз, але і багато років тому-починаючи з тієї політичної ролі, яку я колись для себе обрав, коли був обраний народним депутатом в кінці 90-х, працював до 2005 року, потім пішов у бізнес і потім майже в кінці 2018 року повернувся у велику політику.  Я вважав завжди себе законослухняним громадянином, виконував, на відміну від влади і тієї і сьогоднішньої, вимоги закону і не вважаю, що мене можна за щось залучити. Притягнення мене до відповідальності, як цього хочуть і як про це йдуть вказівки з боку Зеленського – це ніщо інше, як злочинна діяльність з боку посадових осіб.і цей шлях я для себе обрав і цей шлях відкритий до боротьби”, – сказав політик.

При цьому Медведчук підкреслив, що влада веде з ним незаконну боротьбу.

“Вони задіяли механізми і ресурси такої злочинної організації від частини, якою є СБУ, вони змусили прокуратуру виконувати ось ці “хотілки” з приводу притягнення мене до відповідальності. Незважаючи на це, я веду боротьбу відкрито, публічно і готовий відповісти на будь – які аргументи, які вони пред’являють, тому що вони всі висмоктані з пальця, вони є неприпустимими як докази, вони є повністю нікчемними в юридичному сенсі”, – підсумував він.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п’яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об’єдналися і створили новий телеканал – “Перший Незалежний”. Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 Липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

28 грудня президент України Володимир Зеленський підписав санкції проти двох українських телеканалів – “Перший Незалежний” і UkrLive. Всього в 2021 році Зеленський закрив п’ять телеканалів.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів “112 Україна”, NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 120 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Джерело: https://zikua.news/news/politics/medvedchuk_pered_pochatkom_kryminalnykh_peresliduvan_liudy_z_ofisu_prezydenta_proponuvaly_meni_vyikhaty_z_krainy_1020178

Залишити відповідь