20.01.2022

Кулеба домовився про спільні кроки задля стримування РФ з новим главою МЗС Чехії

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

Главком

Чеський міністр планує відвідати Україну в лютому, спільно з міністрами Австрії та Словаччини

Міністри закордонних справ України й Чехії Дмитро Кулеба та Ян Ліпавський під час телефонної розмови домовилися про спільні кроки задля стримування Росії від розширення агресії. Про це повідомило українське відомство.

“Глави української та чеської дипломатій узгодили позиції України та Чехії на тлі агресивних дій РФ та напередодні низки дипломатичних контактів між США, НАТО, ОБСЄ та Російською Федерацією… Ян Ліпавський підтвердив, що Чехія залишається надійним другом України та твердо стоїть на боці українського народу в його боротьбі за захист суверенітету та територіальної цілісності України. Міністри домовилися про спільні кроки задля стримування РФ від подальшої агресії”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

При цьому там додали, що сторони також домовилися про спільний візит до України міністрів закордонних справ Австрії, Чехії та Словаччини, який вони планують здійснити в лютому на запрошення українського колеги.

Водночас під час розмови обговорювалося питання про підготовку Чехії до головування в Європейському Союзі у другій половині 2022 року. Чеський міністр запевнив Кулебу, що європейська інтеграція України буде важливим пріоритетом головування Чехії в ЄС, а також висловив підтримку формату Асоційованого тріо України, Грузії та Молдови.

Також глави української та чеської дипломатій приділили окрему увагу ситуації в Центральній Європі та шляхам зміцнення відносин між центральноєвропейськими країнами.

А окремо дипломати обговорили розвиток Кримської платформи. За словами Яна Ліпавського, Чеська Республіка повністю підтримує цей важливий міжнародний формат.

Новини за темою: Боррель заявив, що ЄС діятиме рішуче у разі нової агресії Росії проти України

Нагадаємо, що раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з державною секретаркою із закордонних справ і справ співдружності націй та розвитку Великої Британії Ліз Трасс. Глави дипломатій скоординували позиції держав на тлі агресії РФ і майбутніх дипломатичних переговорів.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/04/kuleba_domovyvsia_pro_spilni_kroky_zadlia_strymuvannia_rf_z_novym_hlavoiu_mzs_chekhii_1020336

Залишити відповідь