Пт. Чер 25th, 2021

Крюкова: Я не бачу у Зеленського реального бажання боротися з олігархами

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

У президента України Володимира Зеленського відсутнє реальне бажання боротися з олігархами. Про це в інтерв’ю 112ua.tv заявила заступник головного редактора інтернет-видання “Страна.uа” Світлана Крюкова.

“У нашій країні закон про деолігархізацію – це безглузда історія. Натомість я знаю закони про демонополізацію. І боротьба з олігархами – це наведення порядку в боротьбі з природними монополіями. У нас є АМК – за законом і за статусом досить серйозна і впливова структура, геть корумпована. Але у нього так само, як і у Рахункової палати, досить великий інструментарій для того, щоб чимось почати займатися. У США це одна з ключових структур в економічному середовищі. Мені здається, що історія з олігархами – це історія про глобальний піар. По суті, я не бачу реального бажання у Зеленського з олігархами боротися. В епоху глобальної економічної кризи наші 100 найбагатших українців, якщо дивитися за офіційною статистикою, збільшили свої статки на 42%. Статки Ахметова (за даними “Форбс”) зросли в 2,7 рази, Живаго – в 2,2, Пінчука – в 1,8, Коломойського, про якого президент сказав, що йому начебто вже не так добре, як вчора, – на 80%. Навіть Порошенко, якому Зеленський обіцяв, але так і не став його вироком, розбагатів на 200 млн дол. Про яку боротьбу з олігархами ми говоримо, якщо цифри показують зовсім іншу картину?”, – висловилася Крюкова.

Також вона додала: “Олігархи в нашій країні – люди досить спритні. І якщо їм вже дуже знадобиться, то вони цими олігархами за якимись критеріями перестануть бути. Цей закон регламентуватиме на основі якоїсь формули, хто є у нас олігархом. У нас учасники списку санкцій за дві доби до оголошення списку перестали бути великими бізнесменами, переписавши всі і навіть беушні машини, не залишивши можливості правоохоронним органам навідуватися до себе з перевірками. Так само з олігархами”.

Крім того Крюкова висловилася і про справу голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука. Так, за її словами, ця справа буде розвалена.

“Я так розумію, що до суті розгляду звинувачення вони не підійдуть цього року… Домашній арешт зараз на два місяці, а потім він може бути продовжений до 6 місяців – це якраз до кінця цього року. Що далі? Думаю, що справа буде розвалена. Судячи з того, як це спочатку замислювалося – завдання було репутаційно знищити лідера певної політичної сили, з ідеологічним настроєм якої не згодна влада. За фактом, звинувачення, які були названі в рішенні РНБО, не збігаються з тими статтями, які пред’являють сьогодні Медведчуку. В суті цих підозр немає доказової бази, чому він є тим, ким вони його назвали. Якщо завдання було його знищити або якимось чином “затоксичити” його репутацію, або викинути його з інформаційного порядку денного-цього теж не вийшло. Люди не можуть бути прикуті увагою до суду більше, ніж на три судові процеси. Цього разу резонанс став вже меншим”, – підкреслила Крюкова.

Джерело: https://zikua.tv/news/politics/kriukova_ya_ne_bachu_u_zelenskoho_realnoho_bazhannia_borotysia_z_oliharkhamy_1003969

Залишити відповідь