Пн. Січ 18th, 2021

Країни ЄС запропонували альтернативу економічному плану Меркель і Макрона

Поділіться записом
Еммануель Макрон і Анґела Меркель
Фото з відкритих джерел

Чотири країни виступили проти запровадження спільного боргу та збільшення бюджету ЄС

Чотири країни Європейського Союзу – Австрія, Швеція, Данія та Нідерланди – подали пропозицію до франко-німецької ініціативи, яка передбачає створення фонду у 500 мільярдів євро для відновлення економіки ЄС після пандемії коронавірусу. Про це повідомляє DW.

Як зазначається, так звана “ощадлива четвірка” 23 травня представила свою пропозицію на противагу франко-німецькій ініціативі. Так, чотири країни підтримують ідею створення фонду для відновлення європейської економіки, однак їхні уряди хочуть обмежити цю фінансову допомогу до двох років.

Окрім того, Нідерланди, Австрія, Данія та Швеція виступили проти запровадження спільного боргу та збільшення бюджету Європейського Союзу. 

Новини за темою: Меркель назвала умову, за якої завершиться пандемія коронавірусу

До слова, раніше канцлерка Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон запропонували створити для ЄС фонд відновлення економіки у 500 мільярдів євро у зв’язку з кризою, яку спричинила пандемія COVID-19.  За словами Меркель, гроші виділятимуть країнам та галузям, які найбільше постраждали внаслідок коронавірусу. 

Зазначається, що Європейська комісія повинна залучити ці гроші за рахунок продажів бондів, а отримані  кошти будуть розподіляти у вигляді грантів через бюджет ЄС. Однак, цю пропозицію повинні підтримати усі 27 країн Євросоюзу.

Нагадаємо, нещодавно Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення 3 млрд євро макрофінансової допомоги 10 країнам для подолання наслідків пандемії коронавірусу, серед яких і Україна.  

Джерело: https://zik.ua/news/politics/krainy_yes_zaproponuvaly_alternatyvu_ekonomichnomu_planu_merkel_i_makrona_969491

Залишити відповідь