Ср. Сер 12th, 2020

Кравчук висунув дві ініціативи щодо Донбасу для обговорення у ТКГ

Поділіться записом

Леонід Кравчук на переговорах у Тристоронній контактній групі має намір порушити питання створення фонду для відновлення Донбасу, а також запровадження вільної економічної зони.

Як передає Укрінформ, про це перший Президент України сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Перший крок – наступальний. Почнемо з Будапештського меморандуму. Україна тоді склала ядерну зброю, 175 ракет. На кожній ракеті стояло по п’ять боєголовок, загалом – більше 1000. Кожна шахта коштувала мільярд доларів, тих доларів, зараз це близько 300 млрд. І цей крок України мав дуже велике значення для зменшення ядерних арсеналів і витрат на ядерні арсенали тих ядерних держав, які сьогодні існують”, – нагадав Кравчук.

За його словами, виходячи з цього, Україна має право порушити питання про створення спеціального фонду для відбудови Донбасу.

Читайте також: Кравчук каже, що учасником ТКГ може стати перший прем’єр України Фокін

Ще одна ініціатива Кравчука стосується створення на Донбасі вільної економічної зони.

“Коли я був президентом, ми створили вільну економічну зону, куди увійшли Донецька, Луганська, Дніпропетровська області. Потім про це забули. Я думаю, зараз це також треба зробити – не тільки на контрольованих територіях, а у всіх областях. І коли люди займуться конкретними справами, туди підуть інвестиції. І не треба буде говорити про якийсь особливий статус Донбасу”, – переконаний  перший президент.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський 30 липня призначив Леоніда Кравчука головою делегації України у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3074306-kravcuk-visunuv-dvi-iniciativi-sodo-donbasu-dla-obgovorenna-u-tkg.html

Залишити відповідь