Пт. Гру 4th, 2020

Колишній суперник Лукашенка прибув до Києва після переховування в РФ

Поділіться записом
Валерій Цепкало
Фото з відкритих джерел

Раніше він виїхав з Білорусі до Москви через побоювання бути затриманим

Колишній кандидат у президенти Білорусії та ексглава Парку високих технологій Валерій Цепкало приїхав з Москви до Києва. Раніше політик переховувався в РФ через загрозу арешту. Про це повідомив прес-секретар Цепкала Олексій Урбан агентству “Інтерфакс-Росія“. 

“Валерій Цепкало вже знаходиться в Києві”, – заявив він.

Як відомо, 14 липня Центрвиборчком Білорусії не зареєстрував Цепкало кандидатом у президенти через недостатню кількість достовірних підписів за його висунення. Тоді група суперника Лукашенка отримала понад 200 тисяч підписів. Тоді як у штабі повідомили, що у виборчкоми було здано 160 тисяч підписів. Попри це, ЦВК визнала достовірними менше 80 тисяч підписів при необхідних 100 тисячах.

У результаті Цепкало 16 липня подав до Верховного суду скаргу на відмову в реєстрації кандидатом у президенти, однак її було відхилено. 

Новини за темою: Суперниця Лукашенка на виборах вивезла дітей з Білорусі через погрози

Нагадаємо, у результаті цього Цепкало виїхав за межі Білорусі і поїхав до Москви разом з дітьми. Зазначається, що таке рішення було прийнято через страх затримання. Однак, дружина колишнього кандидата Вероніка Цепкало залишилася в Білорусії для участі у виборчому штабі кандидата в президенти Світлани Тихановської.

Тоді як сам Цепкало повідомив про намір дати серію прес-конференцій про передвиборчу ситуацію в Білорусії в Росії, Україні, ЄС та США.

Зауважимо, вибори президента Білорусії заплановані на 9 серпня 2020 року. 

Джерело: https://zik.ua/news/politics/kolyshnii_supernyk_lukashenka_prybuv_do_kyieva_pislia_perekhovuvannia_v_rf_976682

Залишити відповідь