Нд. Лис 29th, 2020

КМУ опублікував розпорядження про відновлення доступу до системи е-декларування

Поділіться записом

Фото: Vasyl Mokan / Facebook

Також НАЗК доручено провести спецперевірки

Кабінет міністрів України опублікував розпорядження № 1363-р від 29 жовтня “Деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції”, яке передбачає відновлення доступу до публічної частини системи електронного декларування. Відповідний документ розміщено на “Урядовому порталі“. 

“Національному агентству з питань запобігання корупції забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному вебсайті до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання”, – зазначено в документі.

Новини за темою: Система е-декларування в Україні буде працювати, – Зеленський

Окрім цього, уряд доручив НАЗК забезпечити проведення спеціальних перевірок відповідно до вимог Закону України “Про запобігання корупції”.

Новини за темою: У Мін’юсті назвали строки відновлення роботи НАЗК та е-декларування

Також державні органи, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити:

  • безпосередній автоматизований доступ Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких вони є;
  • користування Національним агентством з питань запобігання корупції державними, у тому числі урядовими, засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами;
  • надання інформації, у тому числі з обмеженим доступом, за письмовими запитами Національного агентства з питань запобігання корупції.
Новини за темою: Безвізу з ЄС бути: Віцепрем’єр із євроінтеграції відповіла на хвилювання, пов’язані з рішенням КСУ

Нагадаємо, напередодні Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

На позачерговому засіданні уряду у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників

Джерело: https://zik.ua/news/politics/kmu_opublikuvav_rozporiadzhennia_pro_vidnovlennia_dostupu_do_systemy_e_deklaruvannia_985478

Залишити відповідь