17.09.2021

Кацман про вимогу ООН повернути в ефір закриті телеканали: Тільки зміна влади може цьому допомогти

Володимир Кацман
Фото з відкритих джерел

Незаконно закриті телеканали “112 Україна”, ZIK і NEWSONE зможуть повернутися в ефір тільки після зміни влади. Про це в ефірі “Першого Незалежного” заявив журналіст Володимир Кацман.

“Це зовсім звичайно позитивний момент (Доповідь моніторингової місії ООН з прав людини щодо свободи слова в Україні, – ред.), але радості від цього не багато, тому наскільки влада прислухається до того, що скаже міжнародна організація. Ви знаєте, ми рекордсмени за кількістю невиконаних рішенням ЄСПЛ. Україна на жаль рекордсмен. По-перше, за кількістю справ, які в ЄСПЛ, а по друге – з невиконання вже готових рішень ЄСПЛ ми рекордсмени, обігнали навіть Росію, яка там взагалі не підкоряється і не визнає це право, проте ми рекордсмени.

Добре, що міжнародні спостерігачі кажуть, це здорово. Я пам’ятаю кількість статей, яке опубліковано на Заході з приводу закриття ваших каналів. Здорово, добре! Я знаю Солідарність, мені щодня телефонують мої друзі, Казахстан, Ізраїль, Австрія, Німеччина. Десятки стан, мої колеги-журналісти, вони теж попрацювали в наших умовах, знають що це таке, люди, які з наших країв вихідці, вони теж розповідають про те, що обурливо, як це так відключили канали, такого не було за 30 років історії України. І про це навіть не йдеться вголос на інших каналах. Я сьогодні на одному з каналів дізнався, що цю акцію (під посольством США, – ред.) організовувала країна і на ній були теж журналісти там закритих каналів, навіть не назвали канали. Ось так наші друзі-журналісти іноді виявляють Солідарність”, – підкреслив Кацман.

Разом з тим він додав, що влада глуха до цього всього і не сприйме це.

“Наша влада не сприйме це все як знаєте якийсь гострий синдром, який негайно треба усунути, ні, вони цим синдромом будуть хворіти і далі будуть закривати ЗМІ, і далі будуть політиків переслідувати, тих хто в опозиції.

Тільки зміна влади, на мій погляд, може допомогти цьому мирно, спокійно … вибори, все по-чесному з міжнародними спостерігачами, щоб все було чітко, зрозуміло. Вибори принесуть рятівне коло для свободи слова. Якщо цього не буде – свобода слова потихеньку, як Титанік, може бути навіть трішки швидше, піде на дно, а мені б цього не хотілося”, – зазначив Кацман.

“Журналісти повинні ласти не любити, а щипати і кусати її. Саме це наше завдання-вказати владу на те, де вона діє не в інтересах людини. Не людина для держави, а держава для людини. Ось цю істину ми повинні зберігати”, – резюмував журналіст.

Нагадаємо, 20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб – серед них голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко. 

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання про продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради “опозиційної платформи – за життя” Віктора Медведчука в задоволенні апеляції про продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади – відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, сторона захисту подала апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня секретар РНБО України Олексій Данилов повідомив за підсумками засідання відомства про введення санкцій проти головного редактора інтернет-видання “Страна.ua” Ігоря Гужви, компаній-видавців “Страна.ua”, блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги і ще кількох людей. Данилов заявив, що вони нібито займалися “протиправною діяльністю на території України”. Під загрозою закриття також знаходиться канал “Наш”.

Джерело: https://zikua.tv/news/2021/08/30/katsman_pro_vymohu_oon_povernuty_v_efir_zakryti_telekanaly_tilky_zmina_vlady_mozhe_tsomu_dopomohty_1010904

Залишити відповідь