Пт. Жов 30th, 2020

Карантин вихідного дня: Політолог заявив, що нові карантинні обмеження можуть ще більше вдарити по економіці країни

Поділіться записом
Олексій Якубін


Фото з відкритих джерел

Влада не винесла уроків із весняного карантину, — наголошує політолог

Карантин вихідного дня, який пропонують ввести нардепи через збільшення  в Україні захворюваності на коронавірус, може ще більше вдарити по соціально-економічній ситуації в країні.

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK  заявив політолог Олексій Якубін.

Експерт зауважив, що зараз в Україні спостерігається така тенденція, що всі проблеми, пов’язані з карантином, перекладається на місцевий рівень – або на самих людей, або на місцеву владу. Натомість центральний рівень, додав Якубін, можна було спостерігати на початку пандемії, зокрема, коли формувався антикоронавірусний фонд. Однак зараз питань до центральної влади більше, аніж відповідей.

Окрім цього, вважає гість ток-шоу, влада не винесла уроків з весняного карантину.

“Що стосується “карантину вихідного дня”, мені здається, що це може ще більше вдарити по соціально-економічній ситуації в країні. Тому що вихідний день – це сфера послуг, частина людей користується сферою послуг. А  у нас після першого “локдауну” третина організацій зі сфери послуг не відкрилася. Третина!” – наголосив Якубін.

Мало того, продовжив він, кількість безробітних в Україні зростає, тому введення так званого карантину вихідного дня може згубно вплинути як на економіку країни, так і на матеріальне становище кожного українця.

“Зараз у нас закінчуються кошти, щоб виплачувати допомогу безробітним. У нас на 50 тисяч бажаючих близько 5 вакансій. Тобто просто немає робочих місць. І це, в тому числі, наслідок коронавірусних заходів, які були введені”, – прокоментував експерт.  

Новини за темою: В МОН назвали області, де найбільше заражених коронавірусом учнів

Нагадаємо, Народний депутат України від фракції “Слуга народу” Михайло Радуцький запропонував ввести “карантин вихідного дня”, у який українці повинні будуть сидіти вдома.

Також додамо, що сьогодні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів термінову нараду з головами державних обласних адміністрацій щодо ситуації з COVID-19.

Зокрема, прем’єр доручив головному державному санітарному лікарю Віктору Ляшку та головам облдержадміністрацій поставити на особистий контроль роботу гарячих ліній, вирішити питання з доплатами медикам за вересень.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/karantyn_vykhidnoho_dnia_politoloh_zaiavyv_shcho_novi_karantynni_obmezhennia_mozhut_shche_bilshe_vdaryty_po_ekonomitsi_krainy_983309

Залишити відповідь