Сб. Вер 19th, 2020

Головною загрозою для України є Росія і її політичний режим, – СЗРУ

Поділіться записом

Служба зовнішньої розвідки України

Голова СЗРУ переконаний, що Росія має намір повернути Україну в зону свого повного впливу

У Службі зовнішньої розвідки України заявили, що головною загрозою для держави є Російська Федерація та її політичний режим. Про це повідомляє ZN.UA.

Як зазначається, РФ надалі дотримується стратегічних цілей свого політичного режиму, серед яких повернення України в зону свого повного впливу. Для цього сусідня держава прагне ліквідувати національну ідентичність та незалежність, а також встановити зовнішній контроль над державними процесами. 

“Кремлівська влада ніколи не прийме існування незалежної, унітарної та орієнтованої на Захід України, отже продовжуватиме вести проти Української держави гібридну війну”, – наголосив голова СЗРУ Валерій Кондратюк.

За його словами, Росія має намір надалі розхитувати українську державність, використовуючи для цього різні інструменти. Так, перед місцевими виборами держава-сусід планує розпочати активний тиск та провокації. Метою цих дій є створення хаосу в Україні та підрив довіри населення до державних інститутів. Крім цього, РФ прагне “сформувати на Заході думку, що Україна —failed state і зробити співпрацю з Україною токсичною для західних лідерів”. 

Новини за темою: Загроза нападу РФ актуальна для України з 2014 року, – командувач ВМС

У зовнішній розвідці наголосили, що одним з елементів цього плану є насадження ідеї федералізації України як нібито єдиної можливості вирішення конфлікту мирним шляхом. 

“Ключове в цій стратегії — проведення виборів в ОРДЛО. РФ наполягає на проведенні виборів на тимчасово окупованих територіях без відновлення контролю з української сторони над відповідною ділянкою україно-російського кордону і виведення всіх збройних підрозділів, підконтрольних Москві”, – переконаний Кондратюк.

За прогнозами СЗРУ, найближчим часом на лінії розмежування зберігатиметься висока ймовірність ворожих провокацій.

Новини за темою: На Донбасі за чотири дні перемир’я зафіксували 123 порушення

Нагадаємо, нещодавно служби зовнішньої розвідки України назвала головні загрози для країни. Серед них – гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії і спроби Кремля підірвати основи підтримки держави на міжнародному рівні.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/holovnoiu_zahrozoiu_dlia_ukrainy_ie_rosiia_i_ii_politychnyi_rezhym_szru_976636

Залишити відповідь